Pfizer می گوید: نامزد واکسن Covid-19 90٪ موثر است اخبار جهان

[ad_1]

“>

بیل گروبر ، یکی از برترین دانشمندان واکسن سازی Pfizer ، در مصاحبه ای گفت: “من تقریباً هیجان زده ام.” “این یک روز عالی برای مراقبت های بهداشتی و نجات همه ما از شرایطی است که اکنون در آن هستیم.”

تجزیه و تحلیل ادامه خواهد داشت ، به این معنی که سطح اثربخشی ممکن است تغییر کند ، اما یافته میانی که 90٪ از عفونت ها پیشگیری شده است ، سیاست گذاران و مدیران بهداشت عمومی را هیجان زده خواهد کرد.

این شرکت می گوید جمع آوری اطلاعات ایمنی لازم را تا هفته سوم ماه نوامبر انجام می دهد و پس از آن پرونده را برای تأیید تنظیم کننده تنظیم می کند. صدور مجوز سریع می تواند به معنای اولین دوزهایی باشد که تا پایان سال به متخصصان مراقبت های بهداشتی داده می شود.

به گفته این شرکت ، افراد نژادی از نژاد سیاه پوستان و اقلیت ها به خوبی از دیگران محافظت شده اند.

واکسن Pfizer / BioNTech mRNA ، که از کد ژنتیکی به جای هر قسمت از ویروس استفاده می کند ، مدتی است که یک رهبر نژاد است. نتایج آزمایش موقت برای واکسن دانشگاه آکسفورد / AstraZeneca ، که بر اساس یک فناوری دیگر ساخته شده است ، انتظار می رود این ماه یا اوایل دسامبر باشد.

آزمایشات مرحله 3 بیش از 43000 نفر را شامل می شود و برای ایجاد اثر بخشی واکسن طراحی شده اند. به داوطلبان یا واکسن Covid که در دو دوز با حدود سه هفته استراحت داده می شود یا یک دارونما ، مانند واکسن مننژیت ، داده می شود و نه آنها و نه پزشکان می دانند که کدام یک را تزریق کرده اند.

واکسن mRNA

تجزیه و تحلیل موقت نشان می دهد که چه تعداد از کسانی که به Covid-19 آلوده شده اند واکسن جدید دریافت کرده اند و چه تعداد دارونما دریافت کرده اند. تاکنون 94 نفر به Covid-19 مبتلا شده اند که 3 برابر بیشتر از برنامه اولیه شرکت است ، اما همانطور که تجزیه و تحلیل نشان می دهد 90٪ واکسن دریافت نکرده اند ، نشان می دهد که بیش از 8 نفر این واکسن را دریافت نکرده اند.

برای تأیید کارآیی آن ، فایزر گفت که این آزمایش را تا زمانی که 164 مورد Covid-19 در میان اعضای گروه های واکسینه شده و واکسینه نشده وجود داشته باشد ، ادامه خواهد داد. گروبر گفت ، با توجه به افزایش اخیر نرخ عفونت در ایالات متحده ، می توان این تعداد را در اوایل دسامبر به دست آورد.

داده ها هنوز در مجله پزشکی بررسی یا منتشر نشده اند. فایزر گفت که این کار را به محض دریافت نتایج کل آزمایش انجام می دهد.

برای صرفه جویی در وقت ، شرکت ها تولید واکسن را قبل از اینکه بدانند م wouldثر است ، شروع کردند. آنها اکنون انتظار دارند تا 50 میلیون دوز یا واکسن کافی برای محافظت از 25 میلیون نفر در سال جاری و تا 1.3 میلیارد دوز در سال 2021 تولید کنند.

ایالات متحده و انگلیس از تحولات استقبال کردند اما صبر را خواستار شدند.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده گفت: “من به زنان و مردان درخشان تبریک می گویم که به این پیشرفت دست یافتند و به ما امید زیادی بخشیدند.” “همچنین مهم است که درک کنیم چند ماه به پایان نبرد با Covid-19 باقی مانده است … ماسک همچنان سلاح قدرتمندتری نسبت به واکسن در برابر ویروس است. اخبار امروز این واقعیت روزمره را تغییر نمی دهد. “

سخنگوی نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون گفت: “نتایج امیدوار کننده است ، و اگرچه ما در مورد دستیابی به موفقیت خوشبین هستیم ، اما باید به یاد داشته باشیم که هیچ تضمینی وجود ندارد.”

بسیاری از کشورها از قبل سفارش واکسن Pfizer / BioNTech را داده اند. انگلیس 30 میلیون دوز خریداری کرده است – برای 15 میلیون نفر کافی است زیرا دو دوز لازم است. اتحادیه اروپا 200 میلیون دوز را توزیع کرده است. این شرکت ها برای تهیه 100 میلیون دوز واکسن امسال با دولت ایالات متحده 1.95 میلیارد دلار قرارداد بسته اند.

با این حال ، مشکلی برای کشورهای کم درآمد وجود دارد زیرا این واکسنی است که به زنجیره ای بسیار سرد نیاز دارد. باید در دمای -80 درجه سانتیگراد نگهداری شود. مدیر عامل شرکت BioNTech ، اوهور شاهین گفت که شرکت وی در حال بررسی این موضوع است که آیا این واکسن نیز می تواند تا 5 روز در دمای طبیعی یخچال 4 درجه سانتیگراد زنده بماند.

در آلمان ، دولت در نظر دارد مراکز واکسیناسیون مجهز به فریزرهای بسیار کم دما برای مرحله اول واکسیناسیون ایجاد کند.

BioNTech در سال 2008 تأسیس شد و در ماینتس مستقر است ، حدود 500 دانشمند استخدام می کند. این شرکت که توسط شاهین و همسرش دکتر اوزل تورچزه و همچنین کریستوفر هوبر ، انکولوژیست اتریشی تاسیس شد ، در ابتدا قصد داشت انواع جدیدی از ایمنی درمانی سرطان را تولید کند ، اما بر روی رقابت برای واکسن Covid-19 تمرکز کرد.

حتی قبل از خاموش شدن اولین بار در بهار ، این شرکت 20 نامزد واکسن ایجاد کرد و سپس 5 مورد را آزمایش کرد ، دو مورد از آنها پاسخ ایمنی به خصوص قوی نشان دادند.

[ad_2]