FDA واکسن Moderna coronavirus را برای استفاده اضطراری در ایالات متحده تأیید کرده است اخبار جهان

[ad_1]

سازمان غذا و دارو (FDA) واكسني را كه توسط محققان مدرن و فدرال ساخته شده است ، دومين واكسن Covid-19 ، را كه براي استفاده اضطراري در آمريكا چنين تأييديه اي را دريافت كرده است ، مجاز دانسته است.

قطعنامه واکسن اضطراری داروی دوم را برای پیشگیری از Covid-19 در طی یک هفته به مردم ایالات متحده ارائه می دهد و انتظار می رود میلیون ها دوز بلافاصله در بین متخصصان مراقبت های بهداشتی و ساکنان مراقبت های طولانی مدت توزیع شود.

واکسن Moderna 94٪ در پیشگیری از Covid-19 موثر است و برای بزرگسالان بالای 18 سال مجاز است. این مجوز پس از آن صادر می شود که توسط یک گروه مشاوره از متخصصان مستقل FDA توصیه شده است.

استفان هان ، کمیساریای سازمان غذا و دارو در بیانیه ای گفت: “با موجود بودن دو واکسن برای جلوگیری از Covid-19 ، FDA گام مهم دیگری را برای مقابله با این همه گیری جهانی برداشته است ، که باعث می شود روزانه تعداد زیادی بستری و مرگ و میر در ایالات متحده اتفاق بیفتد.” اعلام قطعنامه اضطراری.

این واکسن که توسط Moderna و انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی (NIAID) ساخته شده است ، از فناوری پیام رسانی RNA برای معرفی بدن به پروتئین های خار دار که سطح ویروس کرونا را پوشانده اند ، استفاده می کند.

دکتر آنتونی فاوچی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی (NIAID) ، امروز زودتر به NBC گفت: “من انتظار دارم که احتمالاً اوایل هفته آینده عکس هایی از دست ببینیم.”

برخلاف واکسن Pfizer ، منابع واکسن Moderna توسط دولت فدرال ، با استفاده از بودجه عملیات Warp Speed ​​- برنامه دولت ترامپ برای توسعه و توزیع سریع واکسن ها و روش های درمانی Covid-19 ، مدیریت خواهد شد.

واکسن Pfizer ، اولین واکسن جلوگیری از Covid-19 ، که هفته گذشته در ایالات متحده مجاز بود ، از همان فناوری استفاده می کند. انتظار می رود هر دو شرکت در ماه های آینده برای تایید کامل واکسن اقدام کنند. مقامات فدرال امیدوارند که تا پایان سال 20 میلیون نفر را واکسینه کنند.

اجازه هنگامی صادر می شود که اولین دوزهای واکسن تولید شده توسط Pfizer پس از تأیید هفته گذشته توسط FDA ، به متخصصان مراقبت های بهداشتی و ساکنان مراقبت های طولانی مدت تزریق شود.

چندین شخصیت برجسته قبلاً واکسن Pfizer را دریافت کرده اند ، از جمله مایک پنس معاون رئیس جمهور و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان در روز جمعه. جو بایدن قرار است روز دوشنبه واکسن دریافت کند.

واکسن Moderna حداقل دو برتری بارز نسبت به ویلیام دارد. باید در یخچال نگهداری شود ، اما به یخ زدگی -70 درجه سانتیگراد (-94 F) مورد نیاز واکسن Pfizer نیاز ندارد. این بدان معناست که واکسن به راحتی در مناطق روستایی قابل انتقال است و کمتر هدر رفته تصور می شود. علاوه بر این ، داده های Moderna نشان می دهد که واکسن در صورت جلوگیری از بیماری ، از افراد در برابر Covid-19 شدید محافظت می کند.

با ادامه ویروس ، یک ضربه وحشتناک به آمریکایی ها وارد می شود. روز پنجشنبه که بیش از 3500 آمریکایی در یک روز در معرض ویروس قرار گرفتند ، یک رکورد جدید مرگ روزانه ثبت شد.

مقاله ، که در همان هفته در مجله انجمن پزشکی آمریكا منتشر شد ، موارد زیر را یادداشت می كند: یا 15 هواپیمای ایرباس 320 ، هر کدام 150 مسافر ، هر روز سقوط می کنند. “دکتر استیون ولف و نویسندگان آن نوشتند.

مجوز ، دستاورد برجسته پزشکی مدرن ، همچنین دستاورد عمده مدرن است. قبل از مجوز ، این شرکت محصولی را که برای استفاده توسط FDA تأیید شده باشد ، نداشت. قبل از کار بر روی واکسن mRNA برای Covid-19 ، دانشمندان Moderna فناوری mRNA را در درجه اول در سرطان بررسی کردند.

یک پزشک واکسن Pfizer را در لانگ آیلند ، نیویورک تجویز می کند.یک پزشک واکسن Pfizer را در لانگ آیلند ، نیویورک تجویز می کند. عکس: برندان مک درمید / رویترز

واکسن Moderna به 300 میلیون دوز بالقوه برای جمعیت در معرض خطر افزایش می یابد که 200 میلیون مورد “Moderna” با دولت فدرال قرارداد دارد.

از آنجا که هر واکسن به یک “رژیم تسریع شده” دو دوزه احتیاج دارد ، به این معنی که اگر بتواند یکی از بلند پروازانه ترین کمپین های ایمن سازی در تاریخ پزشکی را به کار گیرد ، دوزهای کافی در ایالات متحده برای ایمن سازی 150 میلیون نفر وجود دارد. “مدرن” اساساً به تولیدکنندگان پیمانکارهای فرعی برای تولید میلیون ها دوز واکسن خود متکی است.

حتی با دستیابی به یک مجوز واکسن دوم ، دانشمندان همچنان باید با افزایش تعداد نامزدهای واکسن برای تأمین ظرفیت تولید برای رسیدن به میلیون ها آمریکایی و مردم دیگر در جهان ، به جلو حرکت کنند.

این بدان معنی است که اجازه دادن به واکسن دوم بلافاصله به زندگی عادی منجر نمی شود ، زیرا ایمن سازی و شیوع واکسیناسیون به صدها میلیون آمریکایی بیشتر سال را به طول می انجامد.

هر دو عکس باید برای غلبه بر سطح بالای نوسانات واکسن در مردم شکاک و خسته آمریکایی ، که ماه ها در معرض اطلاعات نادرست است ، غلبه کند. واکسن مدرن می تواند با مانع بزرگتری روبرو شود ، زیرا همان کاخ سفید که اطلاعات نادرست Covid-19 را منتشر کرد ، در توسعه آن نقش داشت.

واکسن Moderna بیش از 94٪ در پیشگیری از Covid-19 در کارآزمایی های بیش از 30،000 بیمار موثر بود. دانشمندان Moderna گفتند که در طول آزمایش او ، دو واکنش آلرژیک تشخیص داده شد ، یکی – در گروه دارونما ، و دیگری – در گیرنده واکسن.

در گروه واکسن ، واکنش آلرژیک بیش از 60 روز پس از دریافت واکسن توسط شرکت کننده بود ، و مشخص شد که با یک روش پزشکی جداگانه همراه است.

[ad_2]