737 MAX: سناتورها می گویند بوئینگ خلبانان آزمایشی را به طور نامناسب آموزش می دهد | اخبار ایالات متحده

[ad_1]

بر اساس گزارشی از کنگره ایالات متحده ، کارکنان بوئینگ خلبانان آزمایشی “ضعیف آموزش داده شده” را هنگام صدور گواهینامه پس از دو تصادف مرگبار 737 MAX ، که منجر به کشته شدن 346 نفر شد ، مجدداً تأیید کردند.

گزارش کمیته تجارت سنا سوالاتی را در مورد آزمایش یک سیستم امنیتی اصلی موسوم به MCAS مرتبط با هر دو تصادف منجر به مرگ در سال 2020 مطرح کرد.

کمیته به این نتیجه رسید که اداره هواپیمایی فدرال (FAA) و نمایندگان بوئینگ “یک نتیجه از پیش تعیین شده را برای تأیید دیدگاه طولانی مدت عامل انسانی مربوط به زمان پاسخ خلبانان ایجاد کردند.”

مشخص شد که “FAA و بوئینگ در تلاش بودند اطلاعات مهمی را که می توانست در فاجعه 737 MAX نقش داشته باشد پنهان کنند.”

ایالات متحده 737 مکس را در مارس 2019 پس از سقوط دو هواپیما به دلیل سنسورهای معیوب و نقص طراحی که به طور مکرر بینی هواپیما را تحت فشار قرار داد ، فرود آورد.

گزارش روز جمعه خبر از افشاگری داد كه ادعا كرد مقامات بوئینگ از خلبانان آزمایشی خواسته اند كه در حین تمرینات از مقداری كنترل استفاده كنند ، در نتیجه زمان پاسخ خلبان حدود چهار ثانیه است. خلبان دیگری در طی یک آزمایش جداگانه در طی 16 ثانیه واکنش نشان داد.

کمیته افزود ، این حساب در طی مصاحبه با کارکنان FAA تأیید شد.
گزارش های متعدد نشان می دهد که بوئینگ نتوانسته است به درستی نحوه واکنش خلبانان به موارد اضطراری کابین خلبان را هنگام تولید 737 MAX بررسی کند.

بوئینگ روز جمعه گفت که یافته های کمیته را “جدی” گرفته و “به بررسی کامل گزارش ادامه خواهد داد.”

FAA روز جمعه گفت که “در حال بررسی دقیق سندی است که کمیته تصدیق می کند حاوی تعدادی از ادعاهای بی اساس است.”

آژانس افزود که “مسلم است که نگرانی های امنیتی که در این فاجعه نقش داشته اند [737 MAX] تصادفات مربوط به پرواز 610 Lion Air و پرواز 302 Ethiopian Airlines از طریق تغییرات طراحی مورد نیاز و به طور مستقل توسط FAA و شرکای آن تأیید شده است. “

راجر ویکر رئیس کمیته تجارت سنا گفت که این گزارش شامل “نمونه های مهمی از نقص در نظارت بر ایمنی هواپیمایی و رهبری ناکام در FAA” است.

این کمیته همچنین گفت که “چندین افشاگر مستقل با کمیته تماس گرفته اند تا بیان کنند که مدیریت ارشد FAA در تعیین سطح صدور گواهینامه برای 737 MAX قبل از هر گونه ارزیابی نقش داشته است.”

بوئینگ در برابر نیاز به آموزش خلبانان روی شبیه ساز برای کار با 737 MAX مقاومت کرد ، اما در ژانویه تغییر مسیر داد.

این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که خطوط هوایی Southwest قادر به انجام بیش از 150،000 پرواز حامل 17.2 میلیون مسافر هواپیما بوده است بدون اینکه تأیید کند که تعمیر و نگهداری لازم به پایان رسیده است.

گزارش سنا گفت پروازهای جنوب غربی “میلیون ها مسافر را در معرض خطر قرار می دهد”. Southwest روز جمعه اعلام کرد که از این گزارش مطلع بوده است و افزود که “ما اجازه نمی دهیم استانداردهای حاکم بر امنیت نهایی در طول عملیات خود را کاهش دهیم.”

بوئینگ با تحقیقات جنایی MAX در جریان است. این کمیته گفت: “بررسی آن به دلیل ادامه تحقیقات جنایی محدود است”.

در ماه نوامبر ، FAA بازگشت 737 MAX را تأیید کرد و پروازها در برزیل از سر گرفته شد. اولین پرواز تجاری 737 MAX ایالات متحده با پرداخت مسافر در تاریخ 29 دسامبر برنامه ریزی شده است.

[ad_2]