“کمی لمس مهم است”: تجربیات خود را در گذراندن کریسمس به تنهایی به اشتراک بگذارید | کریسمس

[ad_1]

شاکثر مردم در سراسر استرالیا در حال آماده شدن برای جشن سقوط منحنی Covid-19 با گذراندن یک کریسمس نسبتاً عادی امسال هستند ، بسیاری از آنها هستند که جمعه را به تنهایی سپری می کنند – کسانی که در محاصره یا انزوای اجباری هستند.

Emita Taihutu هرگز انتظار نداشت که برای کریسمس در استرالیا باشد ، اما پس از آنکه سلامتی همسرش مانع بازگشت او به بالی شد ، او برای مراقبت از او سفر را انجام داد. حالا او مجبور است کریسمس را به تنهایی در اتاق هتل سیدنی بگذراند.

“این کاملا دشوار است ، زیرا کریسمس بهترین زمان سال است. من عاشق این هستم که وقتم را با خانواده ام بگذرانم. “

“وقتی به استرالیا آمدم گریه کردم.”

تزئینات کریسمس در اتاق هتل سیدنی Emita Taihut.
تزئینات کریسمس در اتاق هتل سیدنی Emita Taihut. عکس: Emita Taihutu

در واقع Taihutu از زمان ورود به اتاق خود بسیار گریه کرده است. اما این معمار مصمم است که با تبدیل کاغذهای زائد ، مجله ها و حتی بسته بندی مواد غذایی به تزئینات زیبا برای کریسمس ، از شرایط بد بهترین استفاده را ببرد تا اتاقش را روشن کند.

“وقتی وارد شدم ، آنها از من پرسیدند که چه چیزی لازم دارم ، و من گفتم ،” آیا می توانید برای من آبرنگ بفرستید؟ “من با این کار شروع کردم ، و از کاغذهای زائد شروع به ایجاد درختان کریسمس و فرشتگان کردم و سعی کردم آن را تا حد ممکن شاد کنم ، احساس تنهایی نکنم ، “او گفت.

اکنون اتاق او با تابلوهای نقاشی دستی با کریسمس ، دانه های برف پیچیده 3D و درختان کریسمس مقوایی تزئین شده است.

درختان کریسمس مقوایی ساخته شده توسط Emita Taihutu.
درختان کریسمس مقوایی ساخته شده توسط Emita Taihutu. عکس: Emita Taihutu

“من برای همه کارمندان کارت تشکر کریسمس درست می کنم ، بنابراین وقتی آنها می آیند غذا را تحویل می گیرند ، من یک کارت تشکر کوچک را آنجا قرار می دهم. من واقعاً آن را دوست دارم ، “او گفت.

در روز کریسمس Taihutu با او و خانواده همسرش تماس می گیرد ، و اگرچه او منتظر آن است ، اما او می گوید که این همانطور نخواهد بود.

“من امروز صبح گریه می کردم زیرا شب کریسمس یک روز مهم در اندونزی است … اما شریک زندگی من گفت که ما شب سال نو داریم.”

هزاران نفر اکنون در حال آماده شدن برای کریسمس بسته در سواحل شمالی سیدنی هستند. در حالی که دوره کریسمس در ضلع شمالی شبه جزیره تحت محدودیت های کمی آرام قرار گرفته است ، خانواده ربکا اندرسون نمی توانند از این مزیت استفاده کنند.

فرزندان او چند روز قبل از کریسمس بو کشیدند ، یعنی کل خانواده مجبور شدند خود را منزوی کنند در حالی که منتظر نتیجه آزمایش بودند. متأسفانه ، آنها مواد اولیه شام ​​کریسمس را پیش خرید نکردند.

وی گفت: “من منتظر ماندم تا امروز برای انجام این خرید مواد غذایی پول دریافت کنم ، اما بچه های من بیمار شدند … شما نمی توانید چیزی تحویل دهید ، حتی نمی توانید فشار بیاورید و جمع کنید.”

“من برنج دارم ، جو دو سر دارم. ما می توانیم سبزیجات منجمد داشته باشیم تا بتوانم برنج سرخ شده درست کنم. “

اما اندرسون می گوید که مخفیانه احساس آرامش می کند.

او خندید: “البته من ناراضی هستم ، وقتی کریسمس لغو شد.”

“در واقع وقتی شما مجبور نیستید غذا بخورید ، غذا بخورید ، به جایی بروید و بعد ، می دانید که به خانه بروید ، این یک تسکین بزرگ است.

“من فکر می کنم بسیاری از افراد هستند که در واقع احساس می کنند کریسمس خود را در این راه از دست داده است ، و در واقع زمان بسیار لذت بخشی است که فقط می دانید ، به ساده تر کردن آن برگردید. ما وقت خواهیم گذاشت تا به خاطر داشته های خود سپاسگزار باشیم ، نگران هدیه نباشید ، نگران غذا نباشیم. “

خانواده Bronwen Seal نیز تلاش می کنند تا این کریسمس را بهتر کنند ، حتی اگر اکنون آنها در سراسر جهان ریخته اند.

سیلاس و همسرش گای کلارک شش سال در اردن زندگی کرده اند ، اما وقتی همه گیر در خاورمیانه ادامه یافت ، آنها تصمیم دشواری را برای جدا کردن موقت از این تصمیم گرفتند. نیروها مشاغل خود را بستند و دو پسر خود را به استرالیا برگرداندند ، در حالی که کلارک برای کسب سود در اردن کار کرد.

“از بین بردن یک خانواده برای ما یک کار عظیم و گسترده بود ، اما منظور من این است که فقط مجبور بودیم. من دارویم تمام شد ، پسران ما همیشه در خانه بودند و این کودکان برای کودکان کودکی نیستند ، اما از نظر آنها منصفانه نیست. “

در حالی که آنها می خواستند کریسمس را با هم بگذرانند ، Seal گفت که آنها نیاز به یک پرواز بازگشت به خارج از فرانکفورت دارند ، که به معنای قرنطینه 25 دسامبر در هوارد اسپرینگز ، داروین بود.

برونون سیل به همراه پسران الیوت (راست) و توبی (چپ) در مرکز قرنطینه هوارد اسپرینگز در داروین.
برونون سیل به همراه پسران الیوت (راست) و توبی (چپ) در مرکز قرنطینه هوارد اسپرینگز در داروین. عکس: Bronwen Seal

“راستش ، استرس سال گذشته و همه نگرانی ها و اضطراب ها. دنیا خیلی بدتر از این نیست که بگویید قطعاً نمی توانید به خانه بروید. بنابراین برای خانه بودن ، برای من حتی مهم نیست ، ما می توانیم کریسمس را با خانواده ام در 28 دسامبر جشن بگیریم. ما اکنون در خانه هستیم. “

و آنها تمام تلاش خود را می کنند تا در اتاق خود تعطیلات داشته باشند.

“آنها به ما کیسه ای با تزئینات دادند تا وقتی رسیدیم در اتاق آویزان کنیم. این واقعا لمس های کوچک متفکرانه است ، اما تفاوت زیادی ایجاد کرد. “

برخلاف سایر ایالت ها ، NT به مهمانان در هاوارد اسپرینگ اجازه داده است تا در کیلومتر و سوپرمارکت ها سفارش دهند و کارمندان قرنطینه را مجبور کنند کالاها را به اتاق خود برسانند ، به این معنی که پسران الیوت 9 ساله و توبی 6 ساله همچنان می توانند صبح روز کریسمس کادوها را باز کنند.

وی گفت: “به هر حال تفاوت قابل توجهی ایجاد می کند ، بنابراین ما ادعایی نداریم.”

“حالا پسران فقط منتظر کریسمس هستند و می دانند که تقریباً تمام شده است.”

آیا تابحال کریسمس را به تنهایی گذرانده اید – چگونه آن را زندگی کرده اید؟ در نظرات به ما بگویید.

[ad_2]