چپ باید فوراً عقده حقارت را از دست بدهد | اندی بکت نظر

[ad_1]

تاین هفته جو بایدن – ایده تعداد کمی از کاندیداها – بزرگترین رای ریاست جمهوری در تاریخ ایالات متحده را به دست آورد. در هشت مسابقه اخیر ، دموکرات ها هفت برابر بیشتر از جمهوری خواهان رای آورده اند.

شما می توانید این آخرین پیروزی در آرا را تأیید بیشتر نظریه ای بدانید که توسط برخی از دانشمندان علوم سیاسی و روزنامه نگاران برای مدت یک ربع قرن تبلیغ شده است ، به ویژه در “اکثریت جدید دموکراتیک” ، کتابی از جان جودیس و روئی تیکسایرا در سال 2002. این نظریه این است که روندهای اجتماعی آمریکا ، که باعث متنوع تر بودن ، شهرنشینی و تحصیلات بیشتر کشور می شود – همه ویژگی های مرتبط با رأی دادن به یک دموکرات – به آرامی اما بی امان ایالات متحده را از جمهوری خواهان فاصله می دهند.

به نظر می رسد این تفکر مطلوب لیبرالی باشد ، اما جمهوری خواهان ارشد نیز همین عقیده را دارند. در سال 2012 ، سناتور لیندزی گراهام به حزب خود هشدار داد ، “ما مردان سفیدپوست عصبانی را به اندازه کافی ایجاد نمی کنیم تا مدت طولانی در تجارت باقی بمانند.” توأم با این وحشتی که بسیاری از آمریکایی ها در مقابل دونالد ترامپ احساس می کنند و اینکه او چقدر بدجنسانه بر آنها حکومت می کرد ، انتظار می رفت که این انتقال طولانی مدت چپ چپ به یک نیروی انتخاباتی مقاومت ناپذیر تبدیل شود.

در عوض ، او با تعدادی اشیا به ظاهر غیر متحرک روبرو شد. اول ، انزجار شرم آور ترامپ از اینکه همیشه “بازنده” است. دوم ، جذابیت عظیم و دوباره دست کم گرفته شده او از رای دهندگان محافظه کار. سوم ، عدم تمایل حزب وی ، که از اوایل دهه 1990 به شدت افزایش یافته است ، برای پذیرفتن هر رئیس جمهور دموکرات به عنوان قانونی. چهارم ، تمایل جمهوری خواهان به استفاده از سرگرمی و سرکوب رای دهندگان برای کج شدن انتخابات به نفع خود. سرانجام ، متزلزل ترین سیستم قدیمی انتخابات ایالات متحده: هیئت انتخابات و سیستم انتخاباتی سنا از این تعصبات به ظاهر فزاینده طرفدار جمهوری خواه.

نتیجه یک بن بست بود – بن بست تعجب آور دیوانه واری متناسب با شیدایی ریاست جمهوری ترامپ. حتی اگر بایدن در نهایت با کمی آرامش پیروز شود ، همانطور که به نظر می رسد به طور فزاینده ای امکان پذیر است ، نتایج در کالج انتخاباتی احتمالاً نزدیک ، دیرهنگام و برای دهه ها به چالش کشیده خواهد شد تا ترامپ و میلیون ها آمریکایی راستگرای آمریکایی به دروغ به “تقلب” اعتراف کنند. و جمهوری خواهان احتمالاً سناتورهای کافی را دارند تا مانع جدی هر رئیس جمهور بایدن شوند.

دوباره ، به نظر می رسد دستیابی به موفقیت بزرگ حزب دموکرات به تعویق افتاده است. حامیان چپ و مضطرب بایدن باید وسوسه شوند نقل قول مارکسیست مالیخولیایی ایتالیایی آنتونیو گرامشی: “قدیمی می میرد و جدید نمی تواند متولد شود. بسیاری از علائم دردناک در این میان رحم وجود دارد. “

با نگاهی به انگلیس ، می توان چند روز گذشته را یک حماسه بی نظیر آمریکایی دید. اگر به طور موقت بتوانید عواقب آن را برای کل کره زمین فراموش کنید ، می توانید به عنوان نوعی جعبه سیاسی معتاد به یک درام چند سطح معتاد شوید که از ادامه تداوم قلعه ملی و سیاست های خاکستری ما صرف نظر می کند.

اما خارج کردن از این بحران اشتباه است. نسخه های نبرد آمریکا بین احزاب چپ با حمایت گروه های اجتماعی رو به رشد مانند جوانان از یک سو و دولت های رادیکال راست گرای مستحکم مورد حمایت رای دهندگان مسن از طرف دیگر در کشورهای دیگر ادامه دارد. آنها تصمیم خواهند گرفت که بسیاری از دموکراسی های غربی به چه جوامعی تبدیل شده اند: چگونه دارایی ها و مسئولیت های خود را بین نسل ها توزیع می کنند. چگونه آنها به تهدیدهای طولانی مدت مانند موارد اضطراری آب و هوا پاسخ می دهند.

در انگلیس ، انتخابات 2017 و 2019 و همه پرسی Brexit بسیاری از اختلافات مشابه انتخابات فعلی ایالات متحده را آشکار و حل نکرده است. و محافظه کاران تقریباً به اندازه جمهوریخواهان در تلاش برای طولانی کردن سلطه خود ، به راه انداختن جنگ های فرهنگی ، تعلیق پارلمان و گذراندن سیستم انتخاباتی ، به عنوان مثال ، با دشوار کردن ثبت نام برای رای دادن ، تهاجمی شده اند.

همانطور که در ایالات متحده ، انگلیس قانون اساسی قدیمی را تحسین می کرد (اگرچه قانون اساسی ما نوشته نشده است) ، که برای آن دولت بی شرمانه کار را آسانتر از آنچه بسیاری از سنت گرایان سیاسی انتظار داشتند ، تحسین می کرد. و مانند ایالات متحده ، دو حزب اصلی انگلیس اکنون از سطح حمایت مشابهی برخوردار هستند. هر بار که انتخابات عمومی بعدی ما برگزار می شود ، سومین مورد پس از مجلس بعد از 2010 احتمال است. انگلیسی ها که در برابر هرج و مرج در انتخابات ایالات متحده سر خود را تکان می دهند ، احتمالاً نباید نگران باشند.

چپ با این بن بست ها چه کاری می تواند انجام دهد؟ یک راه حل آشکار اما دشوار اصلاح سیستم های انتخاباتی مغرضانه در برابر آنهاست – یا حداقل باعث می شود رای دهندگان خیلی بیشتری از بی عدالتی این سیستم ها ناراحت نشوند. راه حل دیگر داشتن رهبران کاریزماتیک ، مبارزات انتخاباتی م effectiveثرتر و سیاست های مردمی بیشتر از حق است. این یک دستور عالی است ، اما حقوق سرسخت جناح راست در انگلیس و ایالات متحده قبلاً نقض شده است: توسط کارگران در 1945 ، 1964 و 1997 ؛ دموکرات ها در سال های 1960 ، 1992 و 2008.

دشمنان محافظه کاری نیز باید از عقده حقارت خود خلاص شوند. پس از انتخاب ترامپ ، بسیاری از لیبرال ها و چپ گرایان استدلال کردند که شکست دادن او در سال 2020 به عنوان رئیس دولت فعلی با ظاهراً چنین کاریزمای تاریکی غیرممکن است. هنگامی که ترامپ ابتدای هفته ابتکار عمل را در دست گرفت ، همان ذهنیت بدبینانه ، امید به شکست بایدن را گسترش داد ، علی رغم این واقعیت معروف که بسیاری از آرا Democratic دموکرات ها در گذشته شمرده می شوند. و هنگامی که بایدن جلوتر رفت ، بدبین ها پیش بینی کردند که هر یک از ریاست جمهوری وی قبل از شروع آن محکوم به فنا خواهد بود و حتی ترامپ ممکن است دفعه دیگر پیروز شود.

ممکن است بخشی از این بدبینی قابل توجیه باشد. اما همچنین متناسب با روایت سیاسی حق است: اینکه آنها حکمرانان طبیعی ایالات متحده و غرب هستند و هر دوره ای از حکومت توسط هر کس دیگری انحراف موقت است.

20 سال پیش ، جمهوری خواهان رئیس جمهور را در شرایط حتی مناقشه انگیزتر از طریق دیوان عالی کشور به دست گرفتند. جورج دبلیو بوش چنان به حکمرانی خود ادامه داد که گویی قاطعانه برنده شده است. وی دوباره انتخاب شد. دموکرات ها و همچنین لیبرال ها و چپ گرایان در همه جا می توانند از این امر بیاموزند.

اندی بکت – ستون نویس روزنامه گاردین

[ad_2]