ورزشکاران باید بدانند که چرا روسیه برای IOC مهم است ورزشکاری

[ad_1]

ناین سوالی است که نمی توانید در یک ستون ورزشی انتظار داشته باشید. آیا وقتی یک روزنامه نگار مورد حمله قرار می گیرد ، آیا بازارهای مالی علاقه مند هستند؟ پاسخ ، طبق تحقیقات جدید در ژورنال Applied Economics ، مثبت است. و با جزئیات بیشتر وقتی روزنامه نگار مقتول سردبیر بود یا در تلویزیون کار می کرد ، قیمت سهام شرکت های مستقر در آن کشور به طور متوسط ​​2.18٪ کاهش یافت. با این حال ، وقتی قبلاً شکنجه شده بودند ، 3٪ سقوط کردند. و هنگامی که آنها توسط ارتش کشته شدند ، قیمت ها 4.62٪ حتی بیشتر کاهش یافت.

این مجموعه وحشتناک آماری به ما می گوید که هرچه جرم بزرگتر باشد ، سرمایه گذاران بین المللی بیشتر شکست می خورند. به گفته نویسندگان ، کشتن روزنامه نگاران نشانه ای است به سرمایه گذاران “در مورد بی ثباتی دولت و نقض حقوق بشر ، حاکمیت قانون و حاکمیت دموکراتیک”. اما ، از سوی دیگر ، آنها همچنین دریافتند که “وقتی سیستم عدالت کار می کند و پیگرد کیفری وجود دارد ، اعتماد سرمایه گذاران افزایش می یابد.”

اما ورزش چه اهمیتی دارد؟ خوب ، این مطالعه پس از زوزه ورزشکاران خشمگین وقتی که “ممنوعیت دوپینگ” در روسیه از چهار سال به دو سال کاهش یافت ، به ذهن من خطور کرد. برخلاف بازارهای مالی ، این جرم مجازات مناسبی نبود. در نتیجه ، اعتماد به نفس سرمایه گذاران – به ویژه در میان ورزشکاران – پایین آمده است.

به هر حال ، به عکسهای خلفی پیرامون کلمه ban توجه کنید. آنها به یک دلیل آنجا هستند. دادگاه داوری ورزشی در لوزان یک پنیر ممنوعه سوئیسی قرار داده است ، آنقدر نرم و پر از سوراخ که به سختی به یک نوع شباهت دارد.

با این ممنوعیت فقط به نام ، تیم ها و ورزشکاران روسی همچنان می توانند در المپیک توکیو و جام جهانی 2022 شرکت کنند. آنها همچنان پیراهن قرمز با عنوان “روسیه” را به تنهایی می پوشند تا زمانی که آنها “ورزشکار بی طرف” را نیز بگویند. و اگرچه آنها به طور رسمی پرچم خود را نمی بینند و سرود را نمی شنوند ، هنوز بسیاری از طرفداران روسی در جایگاه حضور خواهند یافت که سه رنگ را تکان می دهند و آواز “روسیه کشور مقدس ما است” را می خوانند.

حتی بخشی از این مصوبه که می گوید روسیه تا دو سال آینده نمی تواند مسابقات جهانی را بپذیرد یا در آن شرکت کند ، احتیاط بالقوه ای دارد. از آنجا که تصمیم Cas می گوید فدراسیون های ورزشی باید حق میزبانی را منتقل کنند ، “اگر این کار از نظر قانونی یا عملا غیرممکن باشد.”

به خصوص در جهانی که از کوید رنج می برد ، قطعاً جای طفره رفتن دارد. چه شانس هایی وجود دارد که جام جهانی فوتبال ساحلی 2021 و مسابقات جهانی کوهنوردی در روسیه باقی نمانند؟ و مسابقات جهانی والیبال ، کشتی و تیراندازی سال 2022؟

ناخوشایند است ، اما به نظر می رسد کاس در هر مرحله معادل قانونی نرم کننده پارچه را برای مجازات اصلی اعمال کرده ، تحریم های سخت تر را هموارتر کرده و از آن برای روسیه لذت بخش تر کرده است.

لازم به یادآوری است که این سرقت چقدر عالی بود. این شامل دولت روسیه ، سرویس های امنیتی و مقامات ورزشی بود ، که توافق کردند دوپینگ گسترده را در میان اکثر قریب به اتفاق ورزش های زمستانی و تابستانی پنهان کنند – روشی که پس از مدال شماری ضعیف در بازی های المپیک زمستانی 2010 در ونکوور ، به سیاست عمومی تبدیل شد.

این شامل عوامل FSB بود که در جریان بازی های زمستانی 2014 در سوچی ، نمونه هایی از استروئیدها را برای تمیز کردن منتقل کردند – عملی که رئیس IOC توماس باخ آن را “حمله ای تکان دهنده و بی سابقه به یکپارچگی ورزش و المپیک” خواند.

و سپس ، حتی پس از لو رفتن ، روسیه داده های دوپینگ ورزشکاران را از آزمایشگاه مسکو خود دستکاری و حذف کرد تا آژانس جهانی ضد دوپینگ نتواند بیشتر این ورزشکاران را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

با این وجود ، با وجود همه اینها ، کاس تصمیم گرفت که نرم باشد. به طرز باورنکردنی ، او حکم داد که در حالی که سیاستمداران ارشد روسیه هنوز از حضور در المپیک به تنهایی منع شده اند ، در صورت دعوت توسط میزبان می توانند به آنجا بروند. وی همچنین اقدامات آژانس جهانی ضد دوپینگ را لغو كرد ، كه باری را بر دوش ورزشكاران روس كه اطلاعات آنها در پایگاه داده آزمایشگاه مسكو دستكاری شده بود برای اثبات بی گناهی قبل از اجازه به آنها تحمیل كرد. گویی چندین ساعت خدمات اجتماعی به مجرمان سرقت بزرگ قطار داده شده بود.

احتمالاً گزینه دیگری نیز وجود داشت. اگر کاس می خواست هویج را جلوی روسیه آویزان کند ، می توانست به آنها بگوید تحریم ها را کاهش می دهد ، اما تنها در صورت تحویل داده های آزمایشگاهی واقعی مسکو به واتر. در عوض ، کاس خم شده است ، یعنی صدها ورزشکار روسی هرگز تحت پیگرد قانونی قرار نخواهند گرفت و در نتیجه ، کل سیستم ضد دوپینگ کمی شکسته تر به نظر می رسد.

اکنون بیش از چهار سال است که به من گفته شده است که ده ها ورزشکار بزرگسال نامه ای خصوصی به IOC و Water نوشتند و آنها را به “از بین بردن اعتماد” ورزشکاران در سراسر جهان متهم کردند ، زیرا آنها در انجام کارهای کافی برای حل این مسئله کوتاهی کردند. دوپینگ روسیه

و اما به سختی چیزی تغییر کرده است. شاید هنوز ناامیدی جدیدی که در هفته گذشته در میان ورزشکاران و مسئولان ضد دوپینگ مشاهده کردیم ذهن را متمرکز کند. در حال حاضر ، آنها باید درک کنند که داشتن چندین ورزشکار در کمیته های IOC و آب به آنها قدرت واقعی در ژئوپلیتیک ورزشهای بزرگ نمی دهد – آنها باید برای تغییر بنیادی ساختارها و اصلاح بهتر این ارگان ها بیشتر مبارزه کنند. اما سیاست اصلی اصلی این است که IOC همیشه بیش از آنکه به مشکلات ورزشکاران بپردازد به کشورهای مهم مانند روسیه اهمیت خواهد داد.

[ad_2]