هدف چین تحقیقات ضد انحصاری “علی بابا” است. | علی بابا

[ad_1]

نهادهای نظارتی چینی تحقیقات ضد انحصاری علی بابا را آغاز کرده و خواستار مذاکره برای تخصیص خدمات مالی بصورت آنلاین به گروه مورچه شده اند – افزایش فشار بر یک شرکت تجارت الکترونیک که توسط کارآفرین فناوری چینی جک ما تاسیس شده است.

روز پنجشنبه ، دولت نظارت بر بازار ایالت اعلام کرد که تحقیق در مورد Alibaba Group Holdings Ltd را به دلیل “سوicion ظن به اقدامات انحصاری” آغاز کرده است.

بانک مردم چین ، کمیسیون تنظیم مقررات بانکی چین ، کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین و اداره امور ارزی خارجه گفتند که آنها همچنین برای مذاکره درباره “نظارت و مدیریت” با مورچه گروه دیدار می کنند. Ant Group توسعه دهنده AliPay است ، یک سیستم پرداخت تلفن همراه که اکنون همه گیر شده و تا حد زیادی برای اقتصاد چین مهم است.

مورچه گروه گفت: “درخواست های نظارتی را با دقت مطالعه و مطابقت خواهد داشت.”

سهام علی بابا اندکی پس از افتتاح بورس اوراق بهادار هنگ کنگ در صبح پنجشنبه به دلیل اخبار 5.48٪ کاهش یافت.

پیش از این ، نهادهای نظارتی به علی بابا در مورد روال به اصطلاح “یکی از دو گزینه را انتخاب کنید” ، که به موجب آن بازرگانان باید میثاق های همکاری منحصر به فردی را امضا کنند که مانع از ارائه محصولات در سیستم عامل های رقیب شود ، هشدار دادند.

سرمقاله Narodnaya Gazeta بیان می دارد که تلاش برای جلوگیری از انحصارها و اقدامات ضد رقابتی “الزاماتی برای بهبود سیستم اقتصاد بازار سوسیالیست و ارتقا کیفیت بالا” است.

خواندن مطالب جدید
"آیا ما زباله های اروپایی دریافت می کنیم؟" ایالات متحده از زباله های پلاستیکی از دست رفته در یک کشتی انگلیس رنج می برد هدر

“این تحقیق به معنای تغییر نگرش کشور نسبت به ترویج و حمایت از اقتصاد پلتفرم نیست.”

پکن در تلاش است تا سلطه فزاینده علی بابا و کنگره آنلاین TenCent را منحرف کند.

در ماه نوامبر ، 48 ساعت قبل از آغاز معاملات در شانگهای و هنگ کنگ ، گروه Ant ، Ant Financial و Alipay در حال آماده سازی برای بزرگترین پیشنهاد عمومی در جهان بودند که ناگهان توسط پکن متوقف شد.

در آن زمان ، توقف به دلیل “تغییر در محیط نظارتی فن آوری مالی و سایر موضوعات مهم” مقصر شناخته می شد ، اما تحلیلگران مداخله شوک را به عنوان اخطاری برای ما تفسیر می کردند ، وی که اندکی قبل از IPO انتقاد عمومی از نهادهای نظارتی را اعلام کرد.

بیل بیشاپ ، نویسنده بولتن چینی Sinocism ، نوشت: “این حزب بار دیگر به همه كارآفرینان خصوصی یادآوری كرده است كه هر چقدر هم ثروتمند و موفق باشید ، هر وقت بخواهید می توانید فرش را از زیر پایتان بیرون بیاورید.”

گزارش اضافی توسط پی لین وو و آژانس ها

[ad_2]