اسرائیل می گوید حملات هوایی به سوریه به وسایل منفجره در مرز | اخبار جهان

[ad_1]

ارتش اسرائیل روز چهارشنبه گفت که پس از کارگذاری مواد منفجره در جولان های اشغال شده توسط اسرائیل ، حملات هوایی را به ارتش سوریه و نیروهای کاد ایران در سوریه انجام داده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که هواپیماهای آنها به انبارها ، واحدهای نظامی و باتری های موشک زمین به هوا سوریه برخورد کرده اند.

خبرگزاری دولتی سوریه گزارش داد که در “تجاوزات اسرائیل” بر دمشق سه سرباز کشته و یک نفر زخمی شده است.

ارتش اسرائیل در مورد سرزمین های داخل جولان اشغال شده توسط اسرائیل گفت: “پیش از این ، نیروهای نیروهای دفاع اسرائیل (اسرائیل) بمب های دست ساز را در سمت اسرائیلی خط آلفا که یک گروهان سوریه به رهبری نیروهای ایرانی در آن مستقر بودند ، به نمایش گذاشتند.

در این بیانیه آمده است: “افشای بمب دست ساز در روز سه شنبه شاهد واضح دیگری بر تقویت ایران در سوریه است” و افزود: اسرائیل معتقد است دولت سوریه مسئول تمام اقدامات انجام شده در سوریه است.

طی سالهای گذشته ، اسرائیل صدها حمله به تأسیسات نظامی مرتبط با ایران در سوریه داشته است ، اما بندرت چنین عملیاتی را به رسمیت می شناسد و درباره آنها بحث می کند.

اسرائیل در جنگ 1967 بلندی های جولان را در سوریه تصرف کرد و بعداً در اقدامی که در سطح بین المللی شناخته نشده بود به آن پیوست.

اسرائیل ایران را بزرگترین تهدید می داند و می گوید استقرار نظامی دائمی ایران در سوریه ، به ویژه در نزدیکی مرزهای آن را تحمل نخواهد کرد. ایران متحد اصلی بشار اسد رئیس جمهور سوریه در جنگ داخلی این کشور است و مشاوران نظامی و شبه نظامیان متحد را برای کمک به نیروهایش فرستاده است.

خواندن مطالب جدید
ساوتهمپتون - منچستر سیتی ، EFL و بیشتر: ساعت فوتبال - زنده! | فوتبال

نیروهای قدس نقش مهمی در فرماندهی شبه نظامیانی داشتند که در طول جنگ داخلی سوریه از طرف اسد می جنگیدند.

رویترز و آسوشیتدپرس در این گزارش شرکت کردند

[ad_2]