آخرین موج بخشش دونالد ترامپ شامل پل منافورت و چارلز کوشنر است. | دونالد ترامپ


دونالد ترامپ طی دومین موج بزرگ عفو خود در کمتر از 48 ساعت 26 نفر دیگر را عفو کرد.

در بیانیه جسورانه دولت ریاست جمهوری برای پاداش دادن به مومنان ، رئیس جمهور آمریكا رئیس ستاد مبارزات انتخاباتی خود پاول مانافورت ، مشاوران دیرینه خود راجر استون و چارلز كوشنر ، پدر داماد و مشاورش جارد كوشنر را عفو كرد.

استون ، یك دوست و یار دیرینه ، در ژوئیه رئیس جمهور محكومیت را برای تعدادی از اتهامات مربوط به تحقیقات روسیه تغییر داد.

آخرین مجموعه بخشش مقدماتی ترامپ پس از یک بخش گستاخانه بخشش و تعویض در روز سه شنبه انجام شد. رئیس جمهور 15 بخشش و پنج جایگزین برای متحدان خود صادر کرده است ، از جمله دو نفر که تقاضای رابرت مولر وکیل ویژه را برای دخالت روسیه در انتخابات 2016 ایالات متحده متهم کردند.

روز سه شنبه ، رئیس جمهور جورج پاپادوپولوس ، مشاور سابق را که به جرم خود اعتراف کرد ، عفو کرد به دروغ مقامات فدرال در جریان تحقیق در روسیه و الکس ون در زوان ، وکیل هلندی و داماد میلیاردر روسی هرمان خان ، که به اتهامات مشابه خود را مجرم شناخته است

پاپادوپولوس و ون در زوان سوم و چهارم به اتهامات مربوط به تحقیقات روسیه بخشیده شدند. در ماه نوامبر ، ترامپ اولین مشاور امنیت ملی خود ، مایکل فلین را که به جرم دروغ گفتن به FBI در مورد تماس با یک مقام روسی اقرار کرد ، عفو کرد.

چهار پیمانکار سابق بلک واتر که به اتهام سرکوب سال 2007 عراق محکوم شده بودند ، نیز روز سه شنبه بخشیده شدند. چهار مرد در ستون امنیتی به طور غیرقانونی به سمت غیرنظامیان تیراندازی کردند و 14 نفر از جمله یک کودک 9 ساله را کشتند. این اقدام انتقادات شدیدی را به همراه داشت ، از جمله از سوی خانواده های کشته شدگان. در پاسخ ، عادل الحزالی ، که پدرش علی در این حمله کشته شد ، گفت: عدالت وجود ندارد.

خواندن مطالب جدید
"ما باید صادق باشیم": متخصص PHE Covid و نابرابری را برجسته می کند ویروس کرونا

طبق قانون اساسی ایالات متحده ، رئیس جمهور اختیارات گسترده ای برای بخشش یک جانبه دارد ، اما بخشش به طور سنتی توسط وزارت دادگستری در نظر گرفته می شود. با این حال ، بسیاری از بخشش های ترامپ با استانداردهای آژانس مغایرت دارند – و در عوض با پاداش دادن به متحدان یا تأثیرگذاری بر کینه به آنها تعلق می گیرد. بر اساس برآوردهای جک گلداسمیت ، استاد حقوق هاروارد ، مدافع بخشش وزارت دادگستری فقط پنج مورد از 65 بخشش و اصلاحیه صادر شده توسط ترامپ تا روز چهارشنبه را توصیه کرد.

ادامه مطلب