Stuff غول رسانه ای نیوزلند به دلیل پیام های “نژادپرستانه” در گذشته عذرخواهی کرد | نیوزلند

[ad_1]

غول رسانه ای نیوزیلند Stuff علناً به خاطر بازی در نقش مائوری ، که به گفته او از چشمک زن تا نژادپرستی ، از چاپ اول تا به امروز ، عذرخواهی کرده است.

مکان اصلی آن پس از تحقیق توسط روزنامه نگاران از 20 روزنامه نگار در طول تاریخ آن بود.

وی گفت: “رسانه ها غالباً در مورد نقش آنها در محاکمه قدرتمندان صحبت می کنند. این شامل خود ما نیز می شود. »، مدیر عامل شرکت Stuff ، Sinead Boucher ، كه این شركت را با قیمت یك دلار در ماه مه در استرالیا ناین سرگرمی خریداری كرد ، در توییتی نوشت.

بوچر گفت که این یک تمرین درستی سیاسی و “بیدار شدن” نیست ، اما لازم است این شرکت “یک شریک قابل اعتماد برای تانگاتا وقتی [people of the land] برای نسلهای آینده ”.

مارک استیونس ، مدیر تحریریه Stuff در سرمقاله ای گفت: ماهیت تک فرهنگی روزنامه نگاری Stuff به این معنی بود که به ندرت از نظر مائوری منصفانه بود ، گفت: “پوشش ما از مسائل مائوری طی 160 سال گذشته از نژادپرستانه تا پر زرق و برق متفاوت بوده است.”

“متاسفیم. اما عذرخواهی بدون هیچ تعهدی برای بهتر انجام دادن در آینده خالی است.

عنوان بنر – هیچ ملاکی وجود ندارد [We are sorry] – در وب سایت خود و در صفحات نخست روزنامه های روزانه ، از جمله “The Dominion Post” در ولینگتون و “مطبوعات” در Christchurch ، تیراژ هفتگی دوم و سوم ، ظاهر می شود.

منگ فونگ ، مسئول روابط نژادی ، عذرخواهی استاف را لحظه ای “جسورانه” و “بی نظیر” خواند.

به گفته فان ، گزارش های موضوعی بدین معنی است که هزاران نفر از مردم نیوزیلند برای اولین بار می بینند که چگونه گزارش های رسانه ای نظرات Pakehi در مورد مائوری را تحریف یا منفی می کنند.

“من از رسانه های دیگر می خواهم ببینم Stuff چه کاری انجام می دهد. همه کمپین های سنتی رسانه ای و رسانه های اجتماعی تعهدات و مسئولیت هایی برای مبارزه با نژادپرستی دارند.

شین کاری ، سردبیر ، گفت: NZME ، صاحب ایستگاه های رادیویی و خبرگزاری های متعددی ، از جمله نیوزلند هرالد ، صریحاً در مورد مشکلات مرتبط با مشکلات پیش روی مائوری صحبت می کند. این شامل مقاله ای بود که ناتوانی هرالد را در مطالعه صحیح نقش نژادپرستی در سازمان بررسی می کند.

از آن زمان ، وی به عنوان رئیس بخش تنوع منصوب شد و برای به اشتراک گذاشتن محتوا و فرصت های توسعه با تلویزیون مائوری همکاری کرد. کری گفت: “اگرچه ما در برابر چالش هایی که با آن روبرو هستیم باز بوده ایم و انتقادات را نیز پذیرفته ایم … ما هنوز یک راه طولانی در پیش داریم.”

مدیریت تلویزیون نیوزلند پاسخی فوری به تحقیقات Stuff دریافت نکرد ، اما سخنگوی گفت که در حال کار بر روی آن است. “راوتکی [strategy] مائوری ، که زیربنای چگونگی بازتاب دیدگاه ها ، زبان و فرهنگ مائوری خواهد بود. “

فون گفت: عدم دانش در مورد تاریخ استعمار کشور روابط نژادی مائوری-پکه را مختل کرده است و او خوشحال است که دولت از سال 2022 به بعد آموزش تاریخ Aotearoa را در مدارس اجباری کرده است.

ستون نویس رسانه ، دکتر گاوین الیس ، ابتکار کار را تحسین کرد. الیس ، سردبیر سابق روزنامه نیوزلند هرالد گفت: گذشته نگر و درون نگری هنگامی سالم دیده می شوند که به ندرت در رسانه ها دیده شوند.

“با این حال ، باید به آنها به عنوان یک تجربه یادگیری نگاه کرد ، نه به عنوان خودآرایی.

الیس گفت: “روزنامه نگاری در متن تاریخی زمان انجام می شود و ما نباید پیشینیان روزنامه نگاری خود را هیولاهایی بدانیم كه در جامعه خود نمی گنجند.”

الیس گفت که تحقیق درباره چیزها به همه روزنامه نگاران کمک خواهد کرد تا صفحه جدیدی را باز کنند: “این تحقیقات جامع و عذرخواهی دوزبانه باعث ناراحتی من برای بسیاری از اقدامات ناشایست شده است ، اما افتخار می کند که این روزنامه نگاران تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند و به دنبال آینده ای متفاوت هستند.”

در پروژه Stuff “Tā Mātou Pono” ، “حقیقت ما” تمام نسخه های دیجیتالی و چاپ شده و همچنین نامه های به سردبیران در نظر گرفته شد.

وی دریافت که مراکز فروش وی “نژادپرستانه ، انگ های پرورشی ، حاشیه نشینی و کلیشه های ضد مائوری” بودند.

در دهه 1800 اشاره ای به “نژاد فرومایه” شد ، اما گزارش های Stuff در این قرن مائوری ها را نیز به حاشیه برد و آنها را “دیگران” دانست.

استیونز گفت: “زبان ما اغلب نیوزیلند را به دو قسمت – کیوی و مائوری … ما و آنها تقسیم می کند.”

این شرکت به استاف گفت ، که شروع به ترجمه داستان هایش کرد کسانی که reo مائوری قسمت دوم تحقیق را برنامه ریزی کرد ، که “به Aatearoa و اینکه چگونه گذشته نژادپرستانه ما را از آنچه امروز هستیم ، متمرکز خواهد شد.”

مدت ها است که انتقاد می شود که به دانش آموزان مدارس تاریخ متعادل و کاملی از کشورشان آموزش داده نمی شود.

دادگاه وایتانگی در سال 1975 تأسیس شد تا فرایندی قانونی را فراهم کند که طی آن مائوری می تواند تخلفات سند تأسیس کشور ، پیمان وایتانگی را بررسی کند و نتایج به حل مسائل حل نشده بین مائوری و تاج کمک می کند.

[ad_2]