“Stockwell Six”: مجازات دو مرد لغو شد اخبار انگلستان

[ad_1]

این دو مرد که به گفته کارآگاه فاسد نزدیک به 50 سال پیش به زندان افتادند ، سرانجام توانستند نام خود را پاک کنند.

پرونده های دو عضو موسوم به “Stockwell Six” که متهم به تلاش برای سرقت این افسر در زیر زمین بودند ، اکنون توسط کمیسیون تحقیقات جنایی (CCRC) به دادگاه تجدیدنظر منتقل شده است.

این آخرین پرونده مربوط به گروهبان فقید درک ریجول از پلیس حمل و نقل انگلیس (BTP) است که در سال 1982 در زندان درگذشت ، جایی که او به جرم توطئه برای سرقت بسته های پستی مجازات می کرد. CCRC در حال حاضر به دنبال تماس با سایر متهمان پرونده است تا آنها نیز بتوانند پرونده های خود را منتقل كنند.

کورتنی هاریوت و پاول گرین بخشی از یک گروه شش نفره از دوستان جوان اهل جنوب لندن بودند که به حمله به قطار زیرزمینی در سال 1972 متهم شدند. قربانی ادعای سو attemp قصد به سرقت ریجول بود. رویه او که منجر به محکومیت های بیشماری شد ، مقابله با جوانان سیاهپوست در ایستگاه های مترو ، متهم کردن آنها به سرقت و سپس نسبت دادن اظهارات متهم کننده به آنها بود. هنگامی که آنها در برابر دستگیری مقاومت کردند ، آنها نیز به حمله به پلیس متهم شدند.

در دادگاه اولد بیلی در سال 1972 ، ریجول به دادگاه گفت كه هریت و دیگران هنگام مسافرت بین استوكول و ایستگاه بیضی با او روبرو شدند و هریوت انگشتانش را به او كوبید و گفت: “مرد نان بده.” ادعا کرد که هریت یک چاقوی بلند را با تیغه بیرون آورده و به او گفت: “کیف پول شما یا این!”

وقتی دیگر افسران سرویس مخفی از محفظه های اطراف به آنجا رسیدند ، ریجول ادعا کرد که یک چوب دستی بیرون آورده و چاقو را از دست هریوت خارج کرده است. او ادعا کرد که هریت سپس فریاد می زد “کرک!”

متهمان که همه خود را بی گناه دانستند ، به دادگاه گفتند که این جرم هرگز اتفاق نیفتاده است و آنها هنگام خروج از ایستگاه بیضی دستگیر شدند ، مورد خشونت و تهدید پلیس قرار گرفتند و کلماتی را نسبت دادند که هرگز نگفتند. با این حال ، گرین به جرم سرقت به جرم حمله متهم شد و به بورستال فرستاده شد. هریوت به سه سال زندان محکوم شد. متهمان کلیولند دیویسون ، تگزا جانسون و رونالد دسوسا به جرایم مرتبط محکوم شدند ، و ششم اورت مالینز نیز تبرئه شد.

یک برنامه سراسری بی بی سی پرونده را در سال 1973 بررسی کرد و نتیجه گرفت که نسخه ریجول از وقایع خلاف واقع است. این برنامه نشان داد که توالی حوادثی که وی به عنوان وقایع توصیف می کند نمی تواند در طی یک ایستگاه مترو رخ داده باشد که کمتر از دو دقیقه طول کشیده است.

این سومین پرونده ای است که ریجول در آن درگیر است و قابل تجدید نظر است. در اولین مورد از این دست ، محکومیت استیون سیمونز در سال 1976 به جرم سرقت یک صندوق پستی در سال 2018 لغو شد. چهار مرد دیگر – وینستون Tre ، عمر بوچر ، استرلینگ کریستی و جورج گریفیتس – به اصطلاح چهار بیضی – در سال 1972 لغو شدند. در دسامبر سال گذشته قاضی عالی قاضی ، لرد برنت ، به آنها گفت ، “ما متاسفیم که اصلاح این بی عدالتی مدت زیادی طول کشید.”

به دنبال این حادثه ، CCRC سعی کرد با Stockwell Six تماس بگیرد و پاسخ هایی از Green و Harriot دریافت کرد.

دیوید براون ، کمیساریای CRC ، گفت: “بررسی چنین موارد قدیمی دشوار است ، زیرا بیشتر اطلاعات آن زمان از بین رفته بود ، اما در این مورد ، توصیه های قبلی ما در مورد Ridgewell به هموار کردن راه کمک کرد.” “اکنون ما واقعاً می خواهیم سایر متهمان استکهول شش با ما تماس بگیرند تا ما بتوانیم پرونده های آنها را بررسی کنیم و امیدواریم که محکومیت آنها را نیز برای تجدیدنظر ارسال کنیم.”

وینستون Tre خواستار این خبر شد. وی گفت: “این بسیار خوب است که سایر قربانیان ریجول می توانند به سرعت نام خود را پاک کنند.” Tre و رئیس سابق کارآگاه BTP ، گراهام سچول ، کتابی درباره فعالیت های ریجول نوشته اند ، “Rotten at the Basis” ، که سال آینده منتشر می شود.

یکی از نکات قابل توجه در این پرونده این است که پلیس ادعا کرده است که متهمان از “کرک” و “نان” استفاده کرده اند ، اینها کلماتی است که توسط هیپی های سفید استفاده می شود تا مردان سیاه پوست که در آن زمان پلیس را “بابل” می نامیدند.

[ad_2]