Lockdown و Black Friday یک ماه رکورد برای خرده فروشان آنلاین در انگلیس تعیین کرده اند | کسب و کار

[ad_1]

بر اساس گزارش جدیدی که نشان می دهد فروش اینترنتی زودهنگام 60٪ افزایش یافته است ، ترکیبی از تخفیف های جمعه سیاه و محدودیت ویروس های کرونا باعث می شود که ماه نوامبر یک ماه رکورد برای هزینه های آنلاین در انگلیس باشد.

هنگامی که فروشگاه های غیر منطقه ای در انگلیس در اواخر این هفته در انگلیس تعطیل شدند و در مناطقی از اسکاتلند تعطیل شدند ، نام های خانگی مانند Currys PC World و Debenhams شروع به کاهش قیمت کردند تا مشتریان را ترغیب به خرید زودهنگام و جلوگیری از خراب شدن زیاد کنند. دسامبر

بر اساس صنعت آنلاین IMRG ، که می گوید رشد چشمگیر ، که در ماه نوامبر گزارش شده است ، “فروش آنلاین در هفته اول نوامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل 61٪ افزایش یافته است ،” در حال حاضر قادر به تبدیل شدن به یک ماه رکورد برای خرده فروشان آنلاین است “”

اندی مالکاهی ، مدیر استراتژی و درک IMRG ، گفت که هفته جمعه سیاه ، که از 23 نوامبر آغاز می شود ، از نظر فروش همیشه زیاد بوده است ، اما در میان همه گیر شدن ، خرده فروشان باید مشتریان را به خرید زودتر تشویق می کردند تا از “تأخیرهای طولانی و تاخیر در نزدیکی کریسمس “.

از 320 مانیتور خرده فروشی IMRG ، در اواسط هفته گذشته بیش از یک نفر از هر 10 نفر مبارزات جمعه سیاه خود را آغاز کرده اند ، در حالی که این رقم در سال 2019 حدود 4 درصد بود ، از این میان AO.com ، The Entertainer و Amazon در حال حاضر تخفیف ارائه می دهند.

بر اساس گزارشی از مرکز تحقیقات خرده فروشی برای Vouchercodes.co.uk ، تمرکز بر هزینه های تخفیف جمعه سیاه آخر هفته آخر ماه نوامبر است که انتظار می رود خریداران 7.5 میلیارد پوند هزینه کنند. این میزان 12 درصد کمتر از سال 2019 خواهد بود و برای اولین بار ، کارشناسان CRR پیش بینی کاهش فروش کل را پس از رویدادی با الهام از ایالات متحده در سال 2013 پیش بینی کردند. کاهش هزینه ها کاملاً مقصر تعطیلی فروشگاه ها است.

تنوع فروشگاه های واقعی و مجازی برای پیش بینی CRR بسیار مهم است ، که پیش بینی می کند فروش آنلاین تقریباً 2 میلیارد پوند و 5.8 میلیارد پوند خواهد بود ، در حالی که فروشگاه ها 3 میلیارد پوند برای خرید اختصاص می دهند. فقط 1.7 میلیارد پوند.

پاتریک اوبراین ، تحلیلگر شرکت مشاور GlobalData ، گفت که او انتظار دارد یک دوره فروش قوی در “جمعه سیاه” هنگامی که خرده فروشان چند کاناله “به شدت می خواهند فروش از دست رفته در فروشگاه ها را جبران کنند” در سایت های خود. “آنها به یک بشکه کریسمس فاجعه بار نگاه می کنند و مطمئن نیستند که می توانند در تاریخ 2 دسامبر افتتاح شوند. برای بدست آوردن سهم خود از هزینه ها نبردی درگرفته است. “

هنگامی که جمعه سیاه برای اولین بار وارد انگلستان شد ، در برخی از فروشگاه ها رسوایی دریافت تلویزیون و لوازم تخفیف دار با یک نزاع و جدال روبرو شد ، اما اکنون در درجه اول بصورت آنلاین بازی می شود و مصرف کنندگان خانگی برای یافتن معاملات بهتر سایت ها را انتخاب می کنند ، به ویژه در وسایل مورد نظر ، مانند ماشین لباسشویی و جاروبرقی ، و همچنین وسایل شخصی مانند تلفن های هوشمند ، تبلت ها و بلندگوها.

نام هایی مانند Marks & Spencer و Next امسال شرکت نمی کنند ، در حالی که برخلاف سال گذشته ، جان لوئیس سهام خود را شروع نمی کند ، اما از نظر قیمت با رقبا مطابقت دارد. همچنین انتظار می رود تبلیغات کمتری در راهروهای سوپرمارکت ها انجام شود ، مدیران فروشگاه ها با احتیاط افراد بیشتری را به فروشگاه های قبلاً اشغال شده جذب می کنند.

شرکت های حمل و نقل در حال حاضر افزایش تقاضا را تجربه می کنند. به گفته شرکت فناوری Metapack ، که با مارک های بزرگی مانند جان لوئیس کار می کند ، هفته گذشته ، حجم بسته 43٪ بیشتر از سال 2019 بود. نرم افزار آن مکان هایی را برای تحویل بسته ها در شبکه ای متشکل از 400 حامل پیدا می کند که به حمل و نقل یک میلیارد بسته در سال کمک می کند.

در طی بلوک سه ماهه بهار ، تعداد بسته های پردازش شده توسط Metapack 25٪ بیشتر از اوج تعطیلات سال گذشته بود. با توجه به محدودیت های مسدود کردن ، به گفته بروس فیر ، رئیس Metapack ، برخی از خرده فروشان معتقدند که اوج کریسمس می تواند 60 درصد بالاتر باشد. وی اضافه كرد كه شركت های حمل و نقل ظرفیت نهایی خود را “نزدیك به صندوق” نگه می دارند ، اما چهار شركت برتر – رویال میل ، DPD ، هرمس و یودل – فعالیت های جدید خود را متوقف كرده اند.

زنجیره اسباب بازی های Entertainer پیش از موعد معامله جمعه سیاه را برای ارتقا sales فروش راه اندازی کرده است و مانند برخی دیگر از شبکه ها پیشنهاد داده است که در صورت کاهش مجدد قیمت ها ، اختلاف را برگرداند.

هری گرانت ، بنیانگذار و مدیرعامل آن ، گفت که در صورت بازگشایی فروشگاه ها قادر نخواهد بود “هفت هفته از خریداران را در عرض سه هفته وارد فروشگاه های خود کند.” “ما باید هر روز از هر هفته ، تا کریسمس را به حداکثر برسانیم ، اکنون ما لول نمی خواهیم و در عرض سه هفته بیش از حد بار می گیریم.”

در سالهای گذشته ، Entertainer برای پردازش سفارشات جمعه سیاه 10 روز وقت صرف می کرد و اگر این بسته بندی منجر به افزایش 50 یا 100 درصدی شود ، گرانت هشدار داد ، “ما و پیک ها از عهده این کار بر نمی آییم.”

وی افزود: “منطقی نیست كه همه دنیا تصور كنند كه در 27 نوامبر ما می توانیم به اینترنت متصل شویم و هر آنچه را می خواهیم خریداری كنیم و به طرز معجزه آسایی در جلوی در ما ظاهر می شود.”

[ad_2]