FTSE 100 در میان ممنوعیت حمل بار Covid سقوط می کند و گفتگوهای Brexit را به حالت تعلیق در می آورد | کسب و کار

[ad_1]

میلیاردها پوند از ارزش بازار لندن پاک شده و استرلینگ به دلیل قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا در ویروس کرونا و قطع مذاکرات Brexit ، در بحبوحه هرج و مرج در مرز انگلیس تحت فشار فروش سنگینی قرار گرفته است.

صبح دوشنبه ، FTSE 100 تقریباً 3٪ سقوط کرد ، شاخص سهام شرکت های برجسته انگلیس حدود 50 میلیارد پوند پاک شد پس از اینکه فرانسه 48 ساعت ممنوعیت حمل و نقل از انگلیس و سایر کشورها پروازهای انگلیس را در پاسخ به سویه رایج تری از کوید -19. تا اواخر صبح FTSE 100 با افت 182 واحدی به 6346 واحد رسید.

با واکنش سرمایه گذاران جهانی به روز حوادث ناخوشایند ، این ارز در برابر دلار آمریکا بیش از 3 سنت کاهش یافت و در زیر 1.32 دلار معامله شد و در برابر یورو بیش از 1٪ کاهش یافت و به 1.09 یورو رسید.

در پس زمینه مذاکرات دشوار Brexit ، ادامه بازارهای مالی به عنوان نقض مرز و از سرگیری اقدامات انسداد بیشتر فشار انگلیس بر اقتصاد شکننده در حال حاضر اتفاق می افتد.

بانک انگلیس هفته گذشته هشدار داد که انگلیس به سمت رکود اقتصادی مضاعف با رشد ضعیف تر از ماههای پایانی سال 2020 پیش بینی شده است ، که در اوایل سال جدید همچنان ادامه دارد ، زیرا دولت تلاش می کند به موارد ویروس کرونا پاسخ دهد تا واکسن ها به سرعت رشد کنند.

وقتی زمان مذاکره در مورد توافق تجاری پس از Brexit با بروکسل قبل از پایان دوره گذار در ساعت 11 شب 31 دسامبر به پایان رسید ، تحلیلگران هشدار دادند که آشفتگی در مرز انگلیس مانع بالقوه ای برای کنار گذاشتن توافق است.

اولیویه کنزو ، تاجر ارز در بازارهای ساکسو مارکتز ، گفت: «بازارها نمی توانند بین انگلیس و اروپا سقوط کنند. بدون شک ، در روزهای آینده ، خطر ابتلا به عنوان باعث فشار بر استرلینگ خواهد شد. “

سویه جدید کوید ، که در حال حاضر بیش از 70 درصد قابل انتقال است اما کشنده نیست ، باعث شده است که موجی از کشورها سفر به انگلیس را ممنوع کنند. با این حال ، گروه های تجاری همچنین هشدار دادند که مذاکرات شکست خورده Brexit و فشار بر انگلیس و اتحادیه اروپا برای توافق می تواند وضعیت را بدتر کند.

آدام مارشال ، مدیر کل اتاقهای بازرگانی انگلیس ، گفت: “دولتهای انگلیس و فرانسه باید فورا برای یافتن راه حلی برای همراهی حمل بار در هر دو جهت بین کشورهای ما تلاش کنند. لطفا Brexit را به یک طرف قرار دهید – و به مصرف کنندگان ، بهداشت ، معیشت و تجارت در انگلیس و اتحادیه اروپا “.

روپرت هریسون ، مشاور سابق جورج آزبورن ، که اکنون رئیس سرمایه گذاری در BlackRock است ، گفت که “تمدید دوره انتقال Brexit حتی برای چند هفته برای هر دو طرف کاملاً واضح و منطقی خواهد بود”.

“برای اتحادیه اروپا ، اگر نیاز گسترده ای برای جبران جریان ها وجود داشته باشد ، استفاده از تهدید به عدم معامله و نقض مرز به عنوان اهرم فشار کاملا خصمانه خواهد بود” او در توییتر نوشت.

این شرکت هواپیمایی بین المللی ، صاحب بریتیش ایرویز ، بیشترین افت در FTSE 100 را تجربه کرد و با واکنش سرمایه گذاران نسبت به ممنوعیت پروازها در پروازهای انگلستان ، که انتظار می رود تأثیر بیشتری بر شرکت هواپیمایی ملی بگذارد ، 16 درصد کاهش یافت. رولزرویس تولید کننده موتور جت 9٪ سقوط کرد ، در حالی که گروه مسافرتی Tui 7٪ و کارناوال ، کشتی تفریحی 9٪ سقوط کردند.

بزرگترین بانک های انگلیس که به شدت در معرض اقتصاد انگلیس قرار دارند نیز متضرر شده اند. سهام گروه بانکی لویدز ، بزرگترین وام دهنده در خیابان های بلند ، که بیشتر تجارت خود را در انگلیس انجام می دهد ، 6٪ و بارکلیز – با معاملات بزرگ بین المللی – 5٪ کاهش یافت.

این خسارات در سرتاسر اروپا ثبت شده است – در آلمان Dax 1.9٪ ، Cac 40 فرانسوی 2.4٪ و Ibex اسپانیا – 2.8٪ افت داشته است. سهام سازندگان هواپیما ایرباس تقریباً 5٪ سقوط کرد و ضررهای زیادی برای هتل های Accor و شرکت فرودگاه فرانسوی ADP به همراه داشت.

مشترک پیام روزانه Business Today شوید یا در Guardian Business در Twitter با آدرس BusinessBesk @ مشترک شوید

ریچارد هانتر ، رئیس بازارهای Interactive Investor گفت: “ویروس کرونا ویروس تأثیر مهمی در احساسات دارد زیرا انزوای انگلیس از اروپا علاوه بر مفهومی شدن ، فیزیکی تر می شود.” “در این زمینه ، سرمایه گذاران بسیار کمتر جذب سرمایه تازه به بازار می کنند ، به خصوص در چند روز معاملاتی سال.”

گرانت شپس ، وزیر حمل و نقل انگلیس ، اصرار دارد که انگلیس با وجود هرج و مرج در بنادر انگلیس و مرحله جدید بحران ویروس کرونا ، پس از 1 ژانویه درخواست تمدید دوره انتقال Brexit را نخواهد کرد.

با این حال ، او گفت که “اختلالات قابل توجهی” در دوور ایجاد خواهد شد و زنجیره تأمین سوپرمارکت ها بسیار قوی است. شپس اضافه كرد كه اختلال كوتاه مدت مشكل خاصي نيست. سوال این است که چه مدت طول می کشد؟[ad_2]