Cyberpunk 2077: چگونه بزرگترین راه اندازی بازی ویدیویی در سال 2020 به یک فروپاشی تبدیل شد | بازی ها

[ad_1]

Зyberpunk 2077 ، یکی از مورد انتظارترین بازی های ویدیویی سال ، هفته گذشته منتشر شد. یک خوشی dystopian در اطراف شهر ، با الهام از Blade Runner ، همه مواد لازم برای طوفان کامل هیجان را داشت: تقریباً ده سال است که می گذرد. خالق آن ، CD Projekt Red از ورشو ، پشت یکی از بزرگترین بازیهای دهه گذشته بود (The Witcher 3 – think، Game of Thrones but the grimer more)؛ در آن کیانو ریوز بازی می کند ، که به همان اندازه دیگران در بین بازیکنان محبوب است. هشت میلیون نفر بازی را پیش از انتشار سفارش داده و هزینه آن را پرداخت كرده اند. اما از 10 دسامبر همه چیز وحشتناک پیش رفته است.

در روز راه اندازی ، بررسی ها خوب بود – حتی عالی. بسیاری از منتقدان واقع گرایی داستانی شهر شب ، معماری پر جنب و جوش معماری و کوچه های خشن آن را ستودند. آنها بازی نیرو بخش ، تیراندازی شخصیت ها و استکبار نئون را دوست داشتند. برخی نسبت به لحن نسبتاً نوجوانی بازی و تمایل آن به عینیت بخشیدن به بدن زنان ابراز ناراحتی کردند – هر دو برای کسانی که بازاریابی بازی را تماشا می کنند تعجب آور نبود.

بازی ویدیویی Cyberpunk 2077 در مسکو به فروش می رسد
بازی ویدیویی Cyberpunk 2077 در مسکو به فروش می رسد. عکس: الکساندر سایگانوف / تصاویر سوپا / رکس / شاتر استوک

اما به زودی این بررسی های اولیه جای خود را به شکایت بازیکنان آزرده داد. بازی ای که سالها منتظر آن بودند معیوب بود ، کد آن به وضوح ناقص بود. تصادفات عجیب و غریب مانع از ماجراهای مردم در شهر شب شد ، یا بازی آنقدر اشتباه انجام می شد که به سختی انجام می شد. گزارش شده است که چندین صحنه باعث حملات صرعی شده است و سازنده بازی را مجبور به نوشتن یک توییت می کند: “ما در حال کار هستیم که علاوه بر اخطار موجود در [end-user licence agreement]. در مورد راه حل دائمی تر ، تیم توسعه در حال مطالعه آن است و در اسرع وقت آن را اجرا می کند. “

در تاریخ 18 دسامبر ، سونی این بازی را در فروشگاه دیجیتال PlayStation خود از فروش پس گرفت و به کسانی که آن را خریداری کرده اند پول پیشنهاد داد ، اتفاقی بسیار نادر که فقط یکبار یادم می آید ، وقتی بازی Ashet Cricket 2013 به شکلی خارق العاده شکسته شد که از بازار خارج شد. و دیگر هرگز دیده نشده است وضعیت فعلی برای سونی و CD Projekt Red که در حال حاضر در فروش قبل از کریسمس از دست رفته اند ، هزینه بر است.

خطاهای فنی و اشکالات واقعیت زندگی بازی های ویدیویی است ، نتیجه یک فرایند توسعه بسیار پیچیده است که شامل صدها هنرمند ، برنامه نویس و انیماتور است که با هم روی یک برنامه غول پیکر که به سرعت در حال به روز شدن است کار می کنند. در Cyberpunk 2077 ، آنها از خنده دار (مردی که در گوشه ای از خیابان ایستاده ، به راحتی و به جای سیگار برگ تفنگ سیگار می کشد ، عابر پیاده روی زمین می افتد و به یک میز پاسیو تبدیل می شود) ، تا شمارش (شخصیت ها به طور تصادفی ناپدید می شوند یا از مناظر عبور می کنند) ، به خشم (شکست های تصادفی که باعث قطع شدن بازی شما می شود یا پیشرفت شما را متوقف می کند ، سرعت را کاهش می دهد ، و باعث می شود بازی ناخوشایند باشد) Cyberpunk از همه آنها رنج می برد ، حتی در رایانه های شخصی پیشرفته ای که برای آنها طراحی شده است – اما به خصوص در Xbox One و PlayStation 4 که قدرت کمتری دارند کار بدی دارند.

اولین بازرسان این مسائل را از دست دادند زیرا CD Projekt به آنها امکان دسترسی به نسخه پایدارتری از بازی را برای رایانه شخصی قبل از انتشار داده بود – و تحت یک توافق نامه سختگیرانه عدم انتشار اطلاعاتی که نمایش واقعی فیلم را ممنوع می کند. این تلاش برای کنترل پیام با بدبختی روبرو شد ، بنابراین به نظر می رسید که سازنده سعی دارد مشکلات موجود در بازی را پنهان کند و بازیکنان را خشمگین کند. تا زمانی که این مشکل برطرف نشود ، که هزینه ساخت آن حتی ماه های گران تری نیز خواهد داشت ، دیگر در پلی استیشن فروخته نمی شود.

سازندگان Cyberpunk 2077 عذرخواهی کرده و قول داده اند که همه کارها را درست انجام دهند. ممکن است غیرممکن به نظر برسد که یک بازی که در این زمان وجود داشته و مدتهاست در حال توسعه است ، با پول زیاد (صاحبان استودیوهای بازی که گفتم ، هزینه آن بیش از 300 میلیون پوند تخمین زده شده است) چنین حالتی را راه اندازی کنید. این مسلماً به مشکلات CD Projekt اشاره دارد ، کارکنان آن احتمالاً باید پس از ماهها اضافه کاری در طی یک بیماری همه گیر خسته شوند. این بازی قبلاً از ماه آوریل دو بار به تعویق افتاده است تا زمان بیشتری برای پیشرفت داشته باشد.

کیانو ریوز ، که در Cyberpunk 2077 ظاهر می شود ، تاریخ انتشار بازی را در سال 2019 ارائه می دهد.
کیانو ریوز ، که در Cyberpunk 2077 ظاهر می شود ، تاریخ انتشار بازی را در سال 2019 ارائه می دهد. عکس: کیسی راجرز / اینویژن / AP

اما در پایان ، بدون شک ، با احساس فشار از طرف سهامداران ، CD Projekt آن را در حالت ناتمام آزاد کرد و اسلحه ای را به دست گرفت که بازیکنان آن را دنبال می کنند و می توان آن را نسبتاً سریع برطرف کرد. شاید تأخیر دیگری حتی بیشتر هزینه کند ، زیرا میلیون ها دلار پیش از این صرف تبلیغات تلویزیونی و بازاریابی جهانی شده اند. نتیجه یک بحث فوق العاده بلند ، خواست بد بازیکنان و اختلاف قیمت سهام این شرکت است.

این شواهدی از نحوه فعالیت صنعت بازی در حال حاضر است که اتفاقات مشابه بیشتر اتفاق می افتد. من به Fallout 76 Bethesda فکر می کنم – یک بازی در مورد زنده ماندن با بازیکنان دیگر در ویرانه های آمریکای آینده نگر پس از جنگ هسته ای که در اکتبر 2018 در یک وضعیت بدنام وحشتناک آغاز شد. (دو سال بعد ، آن را بهبود بخشید و به یک بازی کاملاً متفاوت و بسیار خوب به روزرسانی کرد.) من همچنین خاطرات آسیب زایی از تلاش برای آشنایی با Grand Theft Auto Online در سال 2013 دارم ، زمانی که شخصیتی که من یک هفته رانندگی کردم و لباس های موجود در لباس های فلش به دلیل مشکلات فنی ناگهان بدون هیچ اثری ناپدید شدند. این بازی اکنون یکی از محبوب ترین و پردرآمدترین بازی های تاریخ است.

با تشکر از به روزرسانی های آنلاین ، راه اندازی بازی ویدیویی در سال 2020 سرنوشتی ندارد. با وجود این هفته های اول جنجال ، احتمالاً سه تا شش ماه دیگر Cyberpunk 2077 اصلاح شده و می تواند یک امتیاز مثبت باشد. اما چنین شکنجه ای اثری بر اعتبار سازنده می گذارد ، حتی اگر در پایان همه کارها انجام شود. امسال مردم حتی از فرار از واقعیت بیش از پیش ناامید شده اند و پرداخت 50 پوند برای بازی ای که به سختی کار می کند یک ضربه اضافی از روده به نظر می رسد.

[ad_2]