Cineworld با طرح سهام 208 میلیون پوندی با خیزش سهامداران روبرو است | دنیای فیلم

بزرگترین شبکه سینماهای انگلیس با واکنش سهامداران نسبت به این طرح روبرو شده است ، که می تواند منجر به تخصیص حقوق مدیران 208 میلیون پوندی شود و هزاران کارمند بیکار بمانند زیرا 127 سایت انگلیس همچنان بسته هستند.

سهامداران Cineworld قرار است در جلسه ویژه هفته آینده به سیاست جدید پرداخت و برنامه تشویقی بلند مدت (LTIP) رأی دهند. با این حال ، گروه های مشاور سهامداران گلاس لوئیس و ISS به سرمایه گذاران توصیه کردند که مخالف برنامه ها رأی دهند.

صدای لوئیس گفت که ساختار LTIP پیشنهادی ، که سه سال سهام آن را به فروش می رساند ، به این معنی است که مدیران “می توانند تقریباً پاداش نامحدود دریافت کنند”.

5500 کارمند Cineworld انگلیس از ماه اکتبر که این شرکت پس از اعلام اکران فیلم بعدی جیمز باند تا آوریل ، تمام سایتهای خود را به طور نامحدود بست ، کار نکرده اند. کارمندان Cineworld از ماه نوامبر مشغول کار بوده اند ، اگرچه دور قابل توجهی از اخراج های داوطلبانه و اجباری نیز در سطوح مختلف مدیریتی از مدیران گرفته تا سینما صورت گرفته است.

اگر قیمت سهام Cineworld طی سه سال به 1.90 پوند کاهش یابد ، LTIP پیشنهادی به مدیران ارشد شرکت پاداش می دهد. اگر این سطح ، نزدیک به سطح بیماری همه گیر 1.97 پوندی برسد ، رئیسان 104 میلیون پوند با مدیر عامل شرکت Muki Gradinger و برادرش و معاون اسرائیل در ازای 33 میلیون پوند پاداش به اشتراک می گذارند.

با این حال ، هنگامی که قیمت سهام به سقف بالای 3.80 پوند برسد ، مدیرعامل سهام کل 208 میلیون پوند اختصاص خواهد یافت و هر دو برادر گریدر هر کدام 65 میلیون پوند دریافت می کنند.

گلاس لوئیس در یادداشتی به سرمایه گذاران گفت: “به صورت سالانه ، حداکثر پرداخت طبق برنامه حدود 3400٪ از حقوق پایه رئیس را منعکس می کند.” “این پرداخت بالقوه بیش از حد است ، بسیار بالاتر از حداکثر فرصت های موجود برای همکاران از انگلستان”

سهام Cineworld با 70 p معامله شد و هرگز به قیمت 3.80 پوند نرسید.

ISS خاطرنشان كرد ، با توجه به اينكه خانواده گرادينجر 20٪ Cineworld را كنترل مي كند ، اين سال مطرح مي شود كه آيا “نياز واقعي به مشوق هاي بيشتر” براي مالكان وجود دارد؟

طرح پیشنهادی ، که به حمایت 50٪ از سرمایه گذاران Cineworld نیاز دارد ، با تغییر مالکیت شرکت ، به طور کامل پرداخت می شود.

در یک یادداشت به ISS ، که برای اولین بار توسط Sky News گزارش شد ، گروه مشاور سهامدار اضافه کرد که “این امر نیز یک امر کاملاً بد در بازار انگلستان است ، که به طور خودکار هنگام تغییر کنترل ، پاداش می گیرد.”

در ماه نوامبر ، Cineworld نجات مالی طلبکاران را به مبلغ 750 میلیون دلار (560 میلیون پوند) برای غلبه بر بیماری ویروس کرونا تا زمانی که بتواند سینماهای خود را تا ماه مه بازگشایی کند ، تأمین کرد.

در طول بیماری همه گیر ، مدیران اجرایی داوطلبانه موافقت کردند که پرداخت حقوق و پاداش را به تعویق بیندازند. ISS گفت: “این واقعیت که حقوق ها کاهش یافته و پاداش ها پرداخت نمی شود ، دلیل خوبی برای پاداش زیادی از این نوع تلقی می شود.”

Cineworld از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.