10 کتاب برتر رضایت | کتابها

[ad_1]

شوقتی دروازه #MeToo در سال 2017 افتتاح شد ، بحث آزار و اذیت جنسی به سرعت در یک بحث گسترده تر درباره “قرارهای بد” و “رابطه نامناسب” قرار گرفت. از آنجا که کارشناسان صندلی های جلسات با افراد مشهور را بدون رضایت تجزیه و تحلیل کردند ، این نظر به چندین نسل تقسیم شد. ژن های Y و Z معمولاً نادیده گرفتن سرنخ های رضایت شبیه حمله را در نظر می گیرند. در همین حال ، مفسران “ژنرال ایکس” و “بیبی بومر” استدلال می کردند که این زنان دپارتمان هایی برای خلاص شدن از شر موقعیت های ناخوشایند دارند و با آنها به عنوان دختران دردسر بی تفاوت رفتار می کنند.

با تمرکز بر منطقه دوستیابی خیانت آمیز در عصر دیجیتال پس از طلاق ، خودم را در دو اردوگاه یافتم. اگر من پس از 20 سال تجربه جنسی ، و در بعضی مواقع ابراز “نه” صریح ، در انتقال خواسته هایم اطمینان دارم ، پس جوانان که پاها را پیدا می کنند ، چه می شوند؟ چه نیروهای عمیق تر شرطی سازی فرهنگی بازی کردند؟ وقتی می خواستم سناریوهای تغییر یافته خود را در “آینده اغوا” مستند کنم ، اینها چند کتاب بودند که درک من از پیچیدگی رضایت را نشان می دادند.

1. تس د اوربرویل نوشته توماس هاردی
شرایط مالی تس او را در مقابل پیشرفت های ناخواسته آسیب پذیر می کند. علی رغم گزارش واضح و ثابت از عدم علاقه به حامی ثروتمند خود الك ، وی همچنان به جستجوی مواد مخدر و تجاوز جنسی ادامه می دهد. امیدهای او برای خوشبختی هنگامی از بین می رود که شوهرش پس از اطلاع از ماجرا ، او را انکار می کند. در حالی که زنان در ادبیات دیگر به سرنوشت “متاهل و مرده” محدود نمی شوند ، اما گناه قربانیان و استاندارد دوگانه ای که تس در معرض آن قرار دارد ، بسیار آشنا است.

2. می دانید که آن را می خواهید ، کریستن روپنیان
بر اساس تجربه “ناخوشایند” خودش ، داستان “گربه مرد” کریستن روپنیان پس از حضور در نیویورکر در اواخر سال 2017 ویروسی شد. این داستان از خواستگاری مختصر و اتمام رابطه بین زن 20 ساله و مردی در اواسط 30 سالگی است ، از جمله بازتاب دقیق رضایت یک زن برای رابطه جنسی تا به نظر نمی رسد “خراب و دمدمی مزاج” باشد و نه اختیاری. روپیان در جای دیگری از این مجموعه با تصورات ما در مورد شکار بازی می کند: “اگر زنی مردی را در دفتر گاز می زد ،” در تلخ می نویسد ، “گفته می شود که مرد کاری کرده است که شایسته آن باشد.”

3. این لذت ماری گیتسکیل است
با بررسی اجماع در داستان و داستان نویسی برای بیش از سه دهه ، Heightskill بر مطالعه پویایی #MeToo متمرکز شده است. این داستان به طور متناوب توسط کوین ، سردبیر اخراج شده به اتهام سو sexual رفتار جنسی و دوست دخترش مارگوت روایت می شود ، که سعی دارد ادعاهای زنان را درک کند. کوین به تصور کشیده شدن در مو ، تغییر در کدهای رفتاری و رفتاری که قبلاً بی ضرر قلمداد می شد ، اکنون آزار و اذیت قلمداد می شود. مارگوت که در ابتدا از این واقعیت متحیر شده بود که متهمانش قاطعانه ترسیم نکرده اند ، اذعان می کند که به همه آموزش داده نمی شود که برای خواسته خود بایستند.

4. شیر دوش آنا می سوزد
برنز در رمان خود ، که یک بوکر دریافت کرد ، فضای ارعاب یک زن 18 ساله را که توسط یک مرد مسن و متاهل مورد آزار و اذیت قرار گرفته است ، محدود می کند. راوی می گوید: “من نمی دانستم که شهود و انزجار در نظر گرفته می شود ،” من نمی دانستم که من حق داشتم که دوست نداشته باشم و با همه اطرافم تحمل نکنم. واقعیت این است که شخصیت ها بیش از آنکه اسامی خاص باشند ، با الهام از بلفاست در طول “مشکلات” دهه 1970 ، epithets نامیده می شوند ، باعث می شود که خطر احساس شیوع بیشتری داشته باشد ، این احتمال وجود دارد که در هر زمان و هر مکان رخ دهد.

5. خلوص گرت گرینول
داستان های به هم پیوسته “خلوص” که توسط نویسنده به عنوان چرخه رهبر توصیف می شود ، یک میل همجنسگرایانه را نشان می دهد. راوی به مردی که می خواهد با او تماس گرفته شود ، گفت: “من می خواهم هیچ باشم.” میزبان (“استاد”) در یک جلسه سادومازوخیستی. با این حال ، هنگامی که یک مرد سعی می کند رابطه جنسی محافظت نشده را به زور انجام دهد ، “لذت ساختن یک شی” به ترس و شرم تبدیل می شود. در “قدیس کوچک” ، راوی نقشی غالب را به عهده می گیرد ، “افزایش حساسیت” خود را به احترام به میل شریک زندگی خود فشار می آورد. صحنه های جنسی اوقات فراغت گرینول به طور گسترده تر عوارض همجنسگرایی درونی را بیان می کند و به طور گسترده تر عمق خواسته ها را نشان می دهد. او می نویسد: “هیچ لذتی وجود ندارد ، به فرمهایی كه آنها می گیرند و منابع آنها ، و هیچ چیز دیگری كه تصور كنیم فراتر از آن نیست.”

Candice Cards-Williams.
Candice Cards-Williams. عکس: آنتونیو اولموس / ناظر

6. کوینی کندیس کاری-ویلیامز
کارتی ویلیامز در اولین تحسین تحسین شده خود ، زن جوانی سیاه پوست را به تصویر کشیده است که رابطه جدی را تجربه کرده است. کوین شروع به دیدن مردی می کند که مشتاق رابطه جنسی است ، اما نسبت به نیازهای او بی تفاوت است – از بوسیدن وی یا شرکت در آغوش پساچرخی که او هوس می کند امتناع می ورزد. اگرچه آنها از نظر فنی رابطه جنسی سخت دارند ، اما “موانع دردناک” او را پشت سر می گذارد. كارت ویلیامز گفت كه او تلاش می كند تا بر تمایل زنان جوان برای دیدن ارزش آنها از نگاه مردان تأكید كند: كویینی می گوید: “من صدمه دیدم ، اما هنوز جیغ نكردم و از او خواستم كه متوقف شود. “این چیزی است که شما وقتی عشق را دور می کنید ، به دست می آورید. این همان چیزی است که تو مانده ای ، فکر کردم. “

7. مهمانی پسران الیزا کلارک
در کتابی که با انتظارات جنسیتی ما بازی می کند ، و نماد فالک دوربین را ورق می زند ، اولین رمان کلارک شامل یک زن جوان است که مردان غیرشرطی را به طور مشروط پیش بینی می کند تا از آنها در ژست های فتیشیستی عکس بگیرد. او برای افراد آسیب پذیر شکار می کند – یک مرد جوان “می توان کلاس ششم بودند. وقتی خشونت انجام می شود ، عروسک بدرفتاری روسی را باز می کنیم: ایرینا مانند برخی از قربانیان خود آسیب می رساند و آسیب می رساند. با این حال ، این اغلب هزینه دارد ، زیرا “مردم همیشه زیبایی را با خوب بودن پیوند می دهند”.

8. دوست سیگرید نونز
در طول چند سال گذشته چندین رمان باعث تعمیق روابط بین معلمان و دانش آموزان شده است ، از جمله تمرین حیله گر اعتماد به نفس سوزان چوی، که سوال رضایت را شامل می شود و اینکه چه کسی حق دارد داستان را بگویید ، و فیلم “Vanessa تاریک من” کیت الیزابت راسل. از جمله این داستان ها “دوست” است که یک استاد دانشگاه را به کار می گیرد که به طور منظم دانشجویان خود را مستقر می کند. هنگامی که دانش آموزان شکایت می کنند که با “عزیزان” تحت درمان قرار می گیرند ، او متوقف می شود ، “اما بدون اینکه مزاحم شود”. با این حال ، این نگرانی بیش از تکامل استانداردهای مربوطه است ، بلکه با افزایش سن درگیر شدن آن کاهش می یابد. با اکراه از او اطاعت كردند ، زنان جوان در عوض “خودشیفتگی ، هیجان ، قرار دادن پیرمرد در موقعیت قدرت روی زانوها” قرار می گیرند.

9. پسران و سگی پگی آرنشتاین
ارنشتاین با مصاحبه با بیش از 100 پسر آمریکایی در کالج ها و کالج ها ، دیدگاه های آنها درباره شجاعت و صمیمیت را روشن می کند. او از گفتگوها نتیجه گرفت این نیست که جوانان نمی توانند نشانه های رضایت را بخوانند ، اما بیشتر به دلیل تأثیر بی سابقه پورنو – آنها مجبور شده اند نشانه ها را از دریچه خواسته های خود اولویت بندی و توضیح دهند. آموزش جنسی به این ترتیب برای پرداختن به این نقاط کور ، و همچنین یادآوری به جوانان خوب است ، همانطور که مربی شفیعی زالوم ، رضایت فقط مشروعیت جنسیت را تضمین می کند. لزوماً آن را اخلاقی یا خوب نمی کند.

10. فردا رابطه جنسی دوباره خوب خواهد بود کاترین آنجل
در این کتاب ، که شامل یک مقاله است ، آنجل مسئولیت های زنانی را که زودتر از موعد خواسته های خود را می دانند و ابراز می کنند ، به چالش می کشد. از آنجا که زنان همچنان می توانند به دلیل علاقه جنسی مجازات شوند ، “فرهنگ رضایت” بار غیرمعقولی را برای پرداختن به مشکلات بزرگ اجتماعی هنجارهای نامتعادل جنسیتی بر دوش مردم می گذارد. آنجل ادعا می کند که این آسیب پذیری را غیر جذاب جلوه می دهد. و چه چیزی می تواند آسیب پذیرتر از رابطه جنسی باشد؟

• “آینده اغوای” نوشته میا لویتین توسط انتشارات Unbound منتشر می شود. برای سفارش یک نسخه ، به Guardianbookshop.com مراجعه کنید.

[ad_2]