چگونه هیلبلی الگی امریکای “واقعی” را نشان می دهد و نشان نمی دهد رون هوارد

[ad_1]

باکنون ، یک هفته پس از انتشار در Netflix ، یک اجماع اساسی پدید آمده است: Hillbilly Elegy فیلم بدی است ، شاید یکی از بدترین های سال باشد. این مانع از محبوبیت این فیلم نشد که از 11 نوامبر در سینماهای منتخب نیز اکران شد. این یکی از 10 فیلم پربیننده هفته گذشته نتفلیکس است که شاید بخشی از آن به لطف شناختن نام های منبع اصلی ، خاطرات سال 2016 به همین نام است. D. Vance و تا حدی از دو ستاره سینما امی آدامز و گلن میدل تشکر می کند ، که برای نقش کشتی پایتخت-پروتز و لباسهای دامن مادر را انجام می دهند ، همانطور که برخی اشاره کردند ، در بدترین نوع طعمه اسکار.

چند هفته پس از انتشار Hillbilly Elegy ، بسیاری از نویسندگان مجموعه ای از عواملی را ذکر کردند که احتمالاً یک پروژه خیرخواهانه نوشته شده توسط ونسا تیلور و کارگردان رون هوارد “ایجاد یک شکل آب” را به یک کلیشه غم انگیز تبدیل کرده است. در میان آنها: فیلم هوارد خاطرات ونس را روان می کند ، باورها و درک ها را از بین می برد. خاطرات مربوط به شخصی که از تربیت فروتنی به دانشکده حقوق ییل رفت و قبل از اینکه با رودر درایر ، وبلاگ نویس محافظه کار (که مطابق با فیلم است) برای پیتر تایلل کار می کرد ، عمیقا ناقص است. هر دو با ناامیدی بسیاری از نردبان های آپالاچی (سفید) را تکرار می کنند. مانند یک فیلم ، Hillbilly Elegy به نوعی غم انگیز و خسته کننده است.

به این لیست می خواهم اضافه کنم که هیلبلی الگی به شدت كسی و آنچه راجع به آن صحبت می كنیم رد می كند – كاریكاتور “تپه ها” در یك منطقه روستایی اما هنوز متفاوت (بیشتر فیلم در میدلتاون ، اوهایو ، جایی كه ونس بزرگ شد ، اتفاق می افتد) . این تنظیمات در پس زمینه داستان فرار یک مرد به “آمریکای واقعی” اطراف و بدون پیوست منتقل می شود. همانند اکثر آثار هالیوود که سعی در انتقال طبقه کارگر سفیدپوست یا آمریکای “دیگری” دارند ، هیلبلی الگی در نهایت چیزهای بیشتری درباره مخاطب خیالی و داستانهایی که برخی از آمریکایی ها در فیلم های مربوط به مبارزه اقتصادی ایالات متحده به دنبال آن هستند بیشتر از مردم صحبت می کند. که قرار است منعکس شود.

بخشی از این آشفتگی فقط این است که تصمیم برای اقتباس از کتاب ، که توسط بسیاری از کارشناسان به عنوان یک کلید چارچوب برای درک پیروزی ترامپ در سال 2016 ، تبدیل ونس به یک چهره شبانه در حوزه محافظه کار جوان ساخته شده است ، بسیار منسوخ شده است. گذشته از محافظه کاری ، خاطرات ونس در مورد پرواز خانواده اش از شرق کنتاکی به میدلتاون ، اوهایو ، از کودکی که توسط فاجعه به مارین ها ، اوهایو و سپس از قانون ییل مشخص شده بود ، مجبور بود که هر گونه ناآگاهی کسی که در مورد قوس شخصی خود فکر می کند ممکن است باشد. اما اگر تحسین و توجه نادرستی که به این کتاب به عنوان راهنمای ترامپیسم شده بود ، بیش از حد بر فقر طبقه کارگر تأکید نکرد و نژادپرستی ذاتی ظهور آن را توجیه کرد ، هرگز جذابیت صفحه نقره ای را دریافت نمی کرد.

نه كتاب و نه فیلم ، همانطور كه ​​توسط بسیاری از نویسندگان اهل آپالاچی و دیگر شهرهای كوچك آمریكا متذكر شده اند ، منعكس كننده منطقه و موضع صریح در مورد مبارزات اقتصادی در ایالات متحده نیستند. در حقیقت ، به سختی به جز صحنه های اولیه ، آپالاچی ها (یا حداقل جمعیت سفیدپوست اسکاتلندی-ایرلندی که ونس را ستایش می کنند) به تصویر می کشند. جدا از صحنه Vance Girl در نیوهیون و مبارزه او با نخبگان نخبه غیر واقعی و سرد در ابتدای فیلم ، بیشتر “Hilby Elegy” در میدلتون ، یک شهر کوچک اتفاق می افتد که حدود 50،000 نفر در نیمه راه سینسیناتی و دیتون در جنوب قرار دارند. غرب اوهایو.

میدل تاون مطمئناً با کاهش مشاغل تولیدی در دهه 1970 و 1980 و رکود اقتصادی 2008 دست و پنجه نرم کرده است ، که از توجه جلوگیری می کند و از دو مهلت مقرر (اشاره به دوران کودکی ونس در اواخر دهه 90 و بازگشت به خانه در 2011) در Hillbilly Elegy. این حومه و آپالاچی نیست ، بلکه مکانی است که در آمریکا ظهور می کند و از طبقه بندی های آزاد بیرون می آید ، مانند “طبقه متوسط” غالباً بشارت داده شده که بطور فزاینده ای دیگر وجود ندارد ، حداقل به شکل ثبات و تحرک که ، قرار است نماینده باشد. میدل تاون مانند نام خود شناور است ، برای یک شهر کوچک بسیار بزرگ است و کاملاً یک شهر نیست ، مقوله ای که به سختی می توان تعریف آن را در تلویزیون و فیلم ها دانست اما مکانی واقعی برای افراد واقعی است. (در حالی که برخی از “Hilby’s Elegy” در اوهایو فیلمبرداری شده بود ، بیشتر صحنه های شهر میانه در جورجیا فیلمبرداری شد ، جایی که تخفیف های مالیاتی باعث وام گرفتن ایالت برای سواحل ایالات متحده شد.)

هایلی بنت ، گابریل باسو و ایمی آدامز در
هایلی بنت ، گابریل باسو و ایمی آدامز در “Hilby Elegy”. عکس: لیسی ترل / AP

کتاب ونس داستانی درباره میدل تاون غربی را روایت کرد که تا حدی درست بود. تهیه خانواده ای 5 نفره و تأمین هزینه تحصیل در دانشگاه امروز با پرداخت تنها حقوق سخت خواهد بود ، همانطور که خانواده مادربزرگ من در میدلتاون در دهه های 30 و 40 (با کمک ، مانند آن زمان با بسیاری از خانواده های سفیدپوست ، با لایحه GI). از طرف دیگر ، امروز در آمریکا مشکل است ، زیرا آنچه از طبقه متوسط ​​باقی مانده است توسط وام های دانشجویی ، سایر بدهی ها و / یا هزینه های پزشکی از بین می رود. هیچکدام از اینها مستقیماً در فیلم مطرح نشده و در کتاب به بحثی محافظه کارانه درباره مسئولیت شخصی و “سرسره” فرهنگی تبدیل می شود. اما این علاقه به “درک” آمریکای “واقعی” ، هم مفهوم مبهمی که به دقت از بین می رود و هم این واقعیت که پاسخ های ترامپ بر روی صفحه ای ضد عفونی شده از نژادپرستی ، بی عدالتی سیستمی یا سرمایه داری استخراجی قرار می گیرد ، قطعاً علاقه گسترده به کتاب را آگاه کرده است. و فیلم و قرائت های خیرخواهانه از فیلم (نگاه کنید به: بررسی مثبت روح محافظه کار بن شاپیرو ، هوارد را بازتوییت کرد به عنوان بخشی از تبلیغ فیلم او).

ممکن است Hillbilly Elegy فیلم بدی باشد ، اما واضح است که اخیراً در مکان کنونی مخاطبانی وجود دارند که برخی از جنبه های کشور را در خارج از شهرهای بزرگ به تصویر می کشند ، تصویری از یک آمریکای ترکیبی شگفت انگیز که در آن می توانید هم طبقه متوسط ​​باشید و هم از نظر مالی ناپایدار باشید. برای سالهای متمادی ، هنگامی که لطافت و زوال ، پیشرفت و رگرسیون همزمان و مقابله می کنند. فیلم های بسیار خوبی وجود دارد که می توان هم در مورد آپالاچی ها و هم در شهرهای مرکزی آمریکا ساخت. من حتی بهترین Hillbilly Elegy را نیز نشان می دهم ، که نشان دهنده سرگرمی و تفریح ​​روزمره بین درگیری های کارتونی است ، همانطور که مجموعه عکس ها و فیلم های خانگی همراه با زیرنویس ها به آن اشاره می کنند. اما این مرثیه هیلبیلی ، با جذابیت اسکار و قدرت ستاره ای و راهی به جایی که ندارد ، فقط یک نقطه پایان وحشتناک استدلال فریبنده و کم عمق است.[ad_2]