هواپیماهای چینی وارد منطقه دفاع هوایی تایوان شدند تایوان

وزارت دفاع جزیره گفت ، هشت بمب افکن چینی و چهار هواپیمای جنگنده وارد گوشه جنوب غربی منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان شده اند و نیروی هوایی تایوان موشک هایی را برای “نظارت” بر تهاجم مستقر کرده است.

چین ، که تایوان را قلمرو خود می داند ، طی ماههای اخیر تقریباً روزانه از طریق آبهای بین جنوب تایوان و جزایر پروتاس تحت کنترل تایوان در دریای چین جنوبی پرواز کرده است.

با این حال ، آنها معمولاً فقط از یک یا دو هواپیمای شناسایی تشکیل می شدند.

حضور تعداد زیادی جنگنده چینی در این مأموریت – تایوان اعلام کرد که از هشت بمب افکن هسته ای H-6K و چهار جنگنده J-16 تشکیل شده است – غیر معمول است.

نقشه ارائه شده توسط وزارت دفاع تایوان نشان داد که هواپیمای چینی ، که شامل هواپیمای ضد زیردریایی Y-8 نیز بود ، بر فراز همان آبهایی که آخرین مأموریت های چینی در نزدیکی جزایر پروتاس انجام شده است ، پرواز می کند ، اگرچه هنوز از سرزمین اصلی تایوان فاصله دارد.

این وزارتخانه افزود ، نیروی هوایی تایوان به هواپیماهای چینی هشدار داده و موشک ها را برای نظارت بر آنها مستقر کرده است ، با استفاده از یک عبارت استاندارد در مورد چگونگی پاسخ به چنین فعالیت هایی. در این بیانیه آمده است: “وظایف پروازهای هوایی رزمی تعیین شد ، هشدارهای رادیویی صادر شد و سیستم های موشکی پدافند هوایی برای نظارت بر فعالیت ها مستقر شدند.”

چین یک باره آنجا نبود. در گذشته ، چین گفته بود که در حال انجام تمریناتی برای دفاع از حاکمیت و امنیت این کشور است.

خواندن مطالب جدید
تلفن دیکسون کریسمس کریسمس دارد زیرا درآمد آنلاین افزایش می یابد تلفن دیکسون

پکن با نگرانی فزاینده ای شاهد حمایت روزافزون آمریکا از تایوان دموکراتیک ، به ویژه در دوران دولت دونالد ترامپ ، که روز چهارشنبه استعفا داد ، بود.

سال گذشته ، طی بازدید مقامات ارشد ایالات متحده از تایپه ، هواپیماهای چینی برای مدت کوتاهی از خط میانی تنگه تایوان عبور کردند که معمولاً به عنوان یک بافر غیررسمی عمل می کند.

پرواز بمب افکن ها و جنگنده های چینی چند روز پس از آنکه جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده شد ، انجام شد.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید ، امیلی هورن گفت که تعهد ایالات متحده به تایوان پس از حضور شیائو بی شیمی سفیر جزیره در واشنگتن در روز چهارشنبه در مراسم تحلیف بایدن ، “تعهد ایالات متحده به تایوان” قاطعانه است.

در پاسخ ، وزارت امور خارجه ایالات متحده از چین خواست تا فشار بر تایوان را متوقف کند.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: “ما از پکن می خواهیم فشار نظامی ، دیپلماتیک و اقتصادی بر تایوان را پایان دهد و در عوض با نمایندگان منتخب دموکراتیک تایوان گفتگوی معناداری برقرار کنیم.”