انگلیس باید از شیفتگی خود با آمریکا دست بردارد – این انتخابات نشان می دهد که چرا | نظرات Polly Toynbee

[ad_1]

Fیک “رابطه ویژه” ترتیب دهید. “پل آتلانتیک” را بردارید ، که هرگز نبوده است. ایالات متحده یک کشور دوردست است که ما در مورد آن یک درس مفید آموخته ایم: حتی اگر جو بایدن برای پیروزی پیمایش کند ، کشوری که نیمی از مردم به دونالد ترامپ رأی دادند کاملاً غریبه است. (بله ، حتی برای اکثر Brexiters ما).

طرفداران رئیس جمهور این نژادپرست ، زن ستیز ، آدم ربا ، فرار مالیاتی را دوست دارند. این ماکرو ، فوق العاده توزیع کننده که QAnon ، Covid را پشتیبانی می کند.

این عاشق دیکتاتورها ، برتری طلب سفیدپوستان ، مهاجم کتاب مقدس ، روانی – انسان آنها ، هویت ملی است.

با مشاهده زشت ترین ایالات متحده آمریکا ، وقت آن رسیده است که انگلیس عقب نشینی کند و از یک جامعه شرم آور فاصله بگیرد. زمان برای جلوگیری از یک عشق طولانی مدت و عشق خیانت است. ببینید چین چگونه از تحقیر تحقیرآمیزی که آمریکا بر آرمان دموکراسی وارد می کند ، پوزخند می زند. حتی اگر ترامپ کاملاً پیروز نشود ، ایالات متحده هنوز هم خودش را رسوا می کند.

تحریفات و فساد این جامعه ناعادلانه ناشایست تشدید می شود. پلوتوکراسی سلطنت طلب از پرداخت مالیات عادلانه امتناع می ورزد و عمده شهروندان با تحصیلات مناسب را فریب می دهد.

حتی وقتی آمریکایی های طبقه کارگر احساس ضربه می کنند ، آنها آرزو می کنند که فرصت های آمریکا را ببینند. با این وجود املاک و مستغلات اجتماعی آنها بسیار فراتر از وضعیت سایر کشورهای غربی است ، آمریکایی ها با قاطعیت وارد کلاس تولد خود می شوند. با این حال ، آنها افتخار می کنند که بهترین فرصت برای صعود از کابین چوبی به کاخ سفید ، سرزمین فرصت هایشان است ، زیرا این افسانه فردگرایی قوی رفاه آنها را رها می کند و از کشورهای در حال توسعه غافل می شود.

قابل درک است که ایالات متحده دیگر منبع اختراع ، قدرت فکری ، یک پویای فرهنگی ، یک چراغ جهانی برای حقوق و دموکراسی بود ، یک آهنربا برای “توده های فشرده شده که آرزو دارند نفس بکشند رایگان”. از قضا ، پیام هالیوود جهان را تغییر می دهد ، اما هنگامی که پسر کوچکی به ضرب و شتم هولیگان شرکت می پردازد ، جهان هنوز لیبرال است ، مانند زمانی که جیمز استوارت شهر را از سرنوشت پلوتوکراتیک پاترویل در “این زندگی شگفت انگیز” نجات می دهد در هر دیزنی ، مانند هر داستان عامیانه آمریکایی ها داستان های عدالت اجتماعی را دوست دارند ، اما برعکس آنها رای می دهند. و ایده های سیاسی بد آمریکا اغلب بقیه جهان را رهبری می کند.

انگلیس نیاز به استراحت عاطفی دارد. اینها مثل ما نیستند. گفته قدیمی جورج برنارد شاو مبنی بر اینکه “ما دو ملتی هستیم که توسط یک زبان مشترک از هم جدا شده اند” به ندرت درست بود. چرا در حالی که به سیاست های خانه نزدیک آلمان ، فرانسه ، ایتالیا یا اسپانیا توجه می کنیم ، روی شبه شناسی هر شهرستان در ویسکانسین تمرکز می کنیم؟ عدم موفقیت انگلستان در یادگیری زبانهای دیگر مهمتر از آن است که باید باشد. چه بخواهیم و چه نخواهیم ، ما باید به همسایگان خود رجوع کنیم زیرا از آمریکا به عنوان یک متحد ، الگو یا دوست خیالی استفاده چندانی نمی شود.

بوریس جانسون ، متولد ایالات متحده ، هنگام پیروزی بایدن ، سرمای آتلانتیک را احساس خواهد کرد.

با متوقف شدن گفتگوهای Brexit ، خروج بدون توافق با اتحادیه اروپا نیز توافق تجاری با ایالات متحده را تضمین نخواهد کرد. هیچ معامله ای مرز ایرلند را تهدید نمی کند و رئیس جمهور بایدن از حمایت انگلیس از ایرلند جلوگیری می کند. همچنین ، پیروزی ترامپ لزوماً یک معامله تجاری به همراه نخواهد داشت: شب گذشته در جامعه ، دولت حفاظت قوی تری از استانداردهای تغذیه و رفاه حیوانات ما به رسمیت شناخت.

اگر تنها بماند ، هیچ انفجار جانسون که “جهان را نابود کند” نمی تواند انزوای نگران کننده انگلیس را مخفی کند. بایدن دوباره به اروپا روی می آورد و دولت ما در مورد Brexit با وجود ناتو در حاشیه خواهد بود.

با این وجود موج آبی بزرگی وجود نداشت که به بایدن اجازه دهد سفیدی برای سالهای ترامپ داشته باشد. نشستن روی این آتشفشان ترمیستا ، در یک کشور کاملا غیر اروپایی ، خطرناک خواهد بود.

با Brexit هیچ راهی برای بازگشت وجود ندارد ، اما انتخابات ایالات متحده باید به ما یادآوری کند که تنها راه پیش روی روی آوردن به اروپا و بازسازی این اتحادیه است. وقت آن است که یاد بگیریم دوباره به زبان اروپایی صحبت کنیم. وقت آن است که دوباره زبانها را در مدرسه اجباری کنید.

اروپایی های ما مانند ما به ترامپیسم خیره شده اند. موج کوچک عوام فریبی ساده انگاری که اخیراً بخشهایی از اتحادیه اروپا را تهدید کرده است ، به استثنای مجارستان و لهستان ، تا حد زیادی فروکش کرده است. البته انگلیس از این شیدایی آمریکایی در امان نیست: ما به Brexit رأی دادیم و مینی ترامپ خود را انتخاب کردیم. اما امروز ، وقتی از آنها سال شد ، “با نگاه به گذشته ، آیا فکر می کنید انگلیس به درستی یا نادرست رأی داد تا از اتحادیه اروپا خارج شود؟” انگلیسی ها همیشه 57٪ – 43٪ “اشتباه” می گویند.

تاریخ نشان می دهد که کشورها می توانند دیوانه شوند: گفتن و مبارزه سخت با آن “نخبه گرا” نیست. با توجه به دلایل اقتصادی-اجتماعی ، آن دهه ها رکود درآمد ، وضعیت از دست رفته مشاغل صنعتی مردانه با حقوق خوب ، ممکن است همدرد باشید ، اما کامیونی با ملی گرایی خام ندارید. کسانی که به سرعت در حال رشد هستند با کنار کشیدن از رای دهندگان زیر اتحادیه ، با سطح تحصیلات پایین که در معرض دروغ های آشکار قرار دارند ، خجالت بکشند.

اما دیوانگی حماقت هنوز باید بدون ترس برطرف شود – و اروپا بهترین سنگر در جهان است.

پولی توینبی ستون نویس روزنامه گاردین است

[ad_2]