اخبار زنده در مورد ویروس کرونا: با غلبه بر 10 میلیون عفونت در اروپا ، ایالات متحده رکورد جهانی در موارد روزانه را ثبت می کند | اخبار جهان

[ad_1]

یونانی نخست وزیر کیریاکوس میتساتوکیس “برنامه عملیاتی” ماهانه را اعلام کرده است که محدودیت های ویروس کرونا را در کشور دو برابر می کند ، می نویسد هلنا اسمیت، خبرنگار گاردین از آتن.

رهبر راست میانه خطاب به ملت گفت كه از روز سه شنبه این كشور به دو منطقه تقسیم می شود: یك منطقه پرخطر نارنجی قرمز و یك منطقه زرد و سبز با خطر كمتر خطر.

آتن و تسالونیکی که قبلاً به دلیل افزایش نگران کننده تعداد موارد تایید شده از ویروس کرونا مورد آسیب جدی قرار گرفته اند ، در ردیف اول قرار می گیرند ، رستوران ها ، سالن های ورزشی ، تئاترها ، سینما و موزه ها از 6 نوامبر تا 3 نوامبر بسته می شوند.

استفاده از ماسک در سراسر کشور ، چه در فضای باز و چه در فضای باز اجباری است ، در حالی که 50٪ از نیروی کار در بخش های دولتی و خصوصی مجبور به کار در خانه هستند ، در حالی که 40٪ در گذشته بود. همچنین از ساعت 24 تا 5 بامداد منع رفت و آمد در سراسر کشور وضع می شود.

میتساتاکیس گفت: “آدرس امروز من کاری است که هرگز نمی خواستم انجام دهم.” “اما چشم بستن بر واقعیت سخت غیرممکن است. من دوباره مجبور شدم سلامتی و ایمنی یونانیان را بالاتر از هر گزینه دیگری قرار دهم. ”

برخلاف محاصره بهار امسال ، اقدامات جدید تاثیری بر بخش صنعت و زنجیره های خرده فروشی برای نجات اقتصاد نخواهد داشت. مدارس باز خواهند ماند و سفر بین مناطق مجاز خواهد بود.

خواندن مطالب جدید
فیلم های تکان دهنده خوک های "به شدت مجروح" در مزارع اسپانیا محیط

مجریان در اعتراض به محدودیت های تأثیرگذار بر بخش فرهنگ و صحنه هنر در اوایل این ماه در میدان سینتگما در آتن.

در اوایل این ماه ، مجریان به محدودیت های موجود در بخش فرهنگ و صحنه های هنری در میدان سینتاگما در آتن اعتراض کردند. عکس: هلنا اسمیت / گاردین

روز جمعه هنگامی که مقامات بهداشتی 1690 مورد جدید را در مقابل 1،211 روز پنجشنبه ثبت کردند ، تعداد عفونت ها در یونان یک رکورد جدید بود ، که در مجموع 371،965 مورد بود.

پس از ثبت پنج مرگ دیگر توسط سازمان بهداشت ملی (EODY) ، مرگ و میر ناشی از Covid-19 به 620 رسید. عفونت های جمعه برای چهارمین روز متوالی مشخص شد که تأیید شد تعداد موارد بیش از 1000 است ، در حالی که فقط یک هفته پیش تعداد صدها صدها نفر بود.

میتاتوکیس ، مانند سایر رهبران ، به دلیل اثرات پیچشی که بر اقتصادی که قبلاً یکی از ضعیف ترین کشورهای اتحادیه اروپا است ، به دنبال جلوگیری از محاصره عمومی است.

نخست وزیر در اوایل این هفته گفت ، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ، یونان نسبتاً خوب است ، اما افزایش موارد ویروس کرونا “بیشترین فشار” را بر سیستم مراقبت های بهداشتی وارد می کند ، بنابراین لازم است که به آن توجه شود.

[ad_2]