“Hayabusa2” ژاپنی یک کپسول با نمونه سیارک ها به زمین می فرستد | ژاپن

[ad_1]

فضاپیمای ژاپنی Hayabusa2 کپسول را با موفقیت جدا کرد و به زمین فرستاد تا نمونه هایی از یک سیارک دوردست را که می تواند سرنخ هایی درباره منشا منظومه شمسی و زندگی در سیاره ما ارائه دهد ، تحویل دهد.

آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن گزارش داد که کپسول بعد از ظهر شنبه در یک عملیات پیچیده که نیاز به نظارت دقیق دارد ، با موفقیت از 220،000 کیلومتر (136،700 مایل) جدا شد. این کپسول اکنون در یک منطقه دور افتاده و کم جمعیت در آمریکا ، استرالیا ، روز یکشنبه غوطه ور است.

Hayabusa2 یک سال پیش سیارک Ryuga را که حدود 300 متر از شهر فاصله داشت ترک کرد. پس از آزاد شدن کپسول ، از زمین دور می شود تا تصاویری از پایین آمدن کپسول روی سیاره را ثبت کند.

در همان لحظه که کارکنان مرکز فرماندهی جداسازی موفقیت آمیز کپسول را تأیید کردند ، یوئیچی تسودا ، مدیر پروژه آژانس فضایی جاکسا ایستاد و مشت های خود را بالا برد.

کارمندان آژانس فضایی ژاپن به جدایی موفقیت آمیز کپسول حاوی مواد از سیارک ، از فضاپیما اشاره کردند
کارمندان آژانس فضایی ژاپن به جدایی موفقیت آمیز کپسول حاوی مواد از سیارک ، از فضاپیمای “Hayabusa2” توجه دارند. عکس: AP

بازگشت Hayabus2 با اولین نمونه های سیارک های جهان در زیر زمین چند هفته پس از موفقیت فضاپیمای OSIRIS-REx ناسا از سطح سیارک بنو اتفاق می افتد. در همین حال ، چین این هفته اعلام کرد که فرود ماه خود نمونه های زیرزمینی را جمع آوری کرده و آنها را در یک سفینه فضایی پلمپ کرده تا به زمین برگردد زیرا کشورهای در حال تکامل فضا در مأموریت های خود رقابت می کنند.

بسیاری از طرفداران Hayabusa2 برای تماشای لحظه تقسیم کپسول در نمایش های عمومی در سراسر کشور ، از جمله در ورزشگاه گنبد توکیو ، دور هم جمع شدند.

در اولین ساعات روز یکشنبه ، کپسول محافظت شده توسط سپر حرارتی ، هنگامی که به جو 120 کیلومتری (75 مایل) بالاتر از زمین برمی گردد ، مدت کوتاهی به گلوله آتشین تبدیل می شود. تقریباً 10 کیلومتری سطح زمین چتر باز خواهد شد تا سرعت سقوط را کاهش دهد و سیگنالهای چراغ راهنما نشان داده می شود که محل آن چیست.

کارکنان Jaxa برای دریافت سیگنال در چندین مکان در منطقه هدف بشقاب های ماهواره ای نصب کرده و رادار ، هواپیماهای بدون سرنشین و هلی کوپترهای دریایی را برای کمک به یافتن و مکان یابی کپسول های تابه ای 40 اینچ (15 اینچ) آماده کرده اند. .

متخصص ملی فضایی در دانشگاه ملی استرالیا ، ترور ایرلند ، که برای رسیدن کپسول در وومرا به سر می برد ، گفت که انتظار دارد نمونه های ریوگا مانند شهاب سنگی باشد که بیش از 50 سال پیش در استرالیا نزدیک مورچیسون ویکتوریا سقوط کرد.

ایرلند گفت: “شهاب سنگ مورچیسون دریچه ای برای منشا مواد آلی روی زمین باز کرده است زیرا اسیدهای آمینه ساده و همچنین آب غنی در این سنگ ها پیدا شده است.”

“ما بررسی خواهیم کرد که آیا ریوگا هنگام تشکیل منظومه شمسی منبع بالقوه ای از مواد آلی و آب بر روی زمین است و آیا آنها هنوز روی سیارک دست نخورده باقی مانده اند.”

دانشمندان می گویند آنها بر این باورند که نمونه هایی ، به ویژه از زیر سطح سیارک گرفته شده ، حاوی داده های ارزشمندی هستند که تحت تأثیر تابش کیهان و سایر عوامل محیطی قرار ندارند. آنها به ویژه به تجزیه و تحلیل مواد آلی در نمونه ها علاقه مند هستند.

یاکس امیدوار است سرنخی از نحوه توزیع مواد در منظومه شمسی و مربوط به حیات روی زمین پیدا کند.

برای Hayabusa2 ، این پایان مأموریتی نیست که در سال 2014 آغاز شده است. پس از بیرون کشیدن کپسول ، آن به فضا برمی گردد و به یک سیارک کوچک دور دیگری 1998KY26 سفر می کند و برای تحقیق احتمالی ، از جمله یافتن راه هایی برای جلوگیری از شهاب سنگ ها ، 10 سال طول می کشد. به زمین.

[ad_2]