Google برنامه هایی را برای رسیدگی به حریم خصوصی در تبلیغات آنلاین اعلام می کند گوگل

گوگل از طرحی برای رسیدگی به مسائل مربوط به حریم خصوصی در تبلیغات آنلاین خبر داده است زیرا این شرکت در تلاش است تا بین روش حفظ حریم خصوصی اپل و نیازهای تبلیغ کنندگان – از جمله خودش – حد فاصل بیندازد.

Google از هوش مصنوعی برای ارتباط دادن کاربران منفرد با بازدیدکنندگان مشابه استفاده خواهد کرد ، و تلاش می کند کاربران را متقاعد کند که برای حفظ حریم خصوصی خود نیازی به مسدود کردن همه ردیابی های آنلاین ندارند. همچنین از یک “سرور معتبر” برای ذخیره تبلیغات بدون نیاز به اتصال به صدها ارائه دهنده در سراسر وب سایت و رمزنگاری استفاده خواهد کرد تا تبلیغ کنندگان فقط اطلاعاتی را که برای پرداخت هزینه وب سایت لازم است ، بیاموزند.

چتنا بیندرا ، رئیس اعتماد و حریم خصوصی گوگل برای تبلیغات ، گفت: “ما معتقدیم این تصور که” این حریم خصوصی است یا تبلیغات است “یک انتخاب اشتباه است.” “ما واقعاً معتقدیم که راهی وجود دارد که بتواند انتظارات کاربران را برآورده کند و از هویت آنها محافظت کند و به آنها اجازه می دهد به طور همزمان محتوای دارای تبلیغات را در اختیار داشته باشند.”

گوگل می گوید به زودی آزمایش با Chrome ، مرورگرهای آن ، در مورد چگونگی انجام این کار را آغاز می کند. “جعبه ماسه” جدید پنج جمله را با نام رمز در مورد پرندگان ترکیب می کند ، از جمله Floc (آموزش هم گروهی فدرال) ، Fledge (اولین آزمایش “اجرای محلی تصمیم گیری در مورد گروه ها”) و لاک پشت (دو پرسش غیر همبسته ، سپس پیروزی محلی اجرا می شود) تصمیم گیری) که روشهای مختلفی را برای اجازه دادن به تبلیغات برای ادامه هدف گیری تبلیغات آنلاین ، اما بدون اکوسیستم نظارت گسترده ای که از آن پشتیبانی می کند ، کشف می کند.

این روشی است که با گزینه ساده تری که اپل برای سافاری انتخاب کرده متفاوت است: فقط همه مشاهدات را مسدود کنید. بیندرا گفت که دلایل مختلفی وجود دارد که این شرکت راه دیگری را پیش گرفته است.

یکی این که Google دارای اهمیت بیشتری نسبت به رقبا نسبت به اهمیت تبلیغات است. وی با اشاره به نیاز بازاریابان برای “برقراری ارتباط با افرادی که علاقه مند به آنچه که ارائه می دهند” گفت: “ما معتقدیم که تبلیغات نقش مهمی در دسترسی و باز شدن اینترنت دارد.”

اما این خوش بینی با یک دید بدبینانه از معنای واقعی نظارت بر انسداد همراه است: مسابقه تسلیحاتی بین مسدودکننده ها و مسدودکننده ها. بیندرا گفت: “توجه زیادی در این تلاش ها معطوف به این بوده است كه صنعت تبلیغات به دنبال راهكارهای كاری برای مشاغل خود نباشد ، جایی كه آنها در واقع حریم خصوصی کاربران را دور می زنند.” “ما احتمالاً در طی چند سال گذشته شاهد این اتفاق بوده ایم که شرکت ها برای رفع کمبود کوکی های شخص ثالث در برخی از مرورگرها به مواردی مانند انگشت نگاری و سایر روش های جایگزین اعتماد کرده اند.”

اما هر کاری که گوگل با تبلیغات آنلاین انجام می دهد ، این شرکت طناب کشی را دنبال می کند. با توجه به سهم Chrome از بازار مرورگر و سهم Google از بازار تبلیغات آنلاین ، باید مراقب اداره رقابت و بازارها باشد ، که قبلاً اعلام کرده است قصد دارد قدرت Google را محدود کند. در عین حال ، این نیاز به جلب رضایت دفتر کمیساریون اطلاعات است ، که تحقیقات خصوصی خود را در مورد اکوسیستم adtech آغاز کرده است.