Covid جلسات مطبوعاتی 10 پوندی در شش ماه گذشته که به طور انحصاری توسط آقایان انجام شده است زنان در سیاست

[ad_1]

طبق گفته گاردین ، ​​داونینگ استریت بیش از شش ماه است که از یک وزیر زن برای برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد ویروس کرونا استفاده نکرده است ، که منجر به این ادعا می شود که بوریس جانسون زنان تیم خود را ارزیابی نمی کند.

همچنین معلوم شد که دولت ظرف پنج هفته حتی یک وزیر زن را به عنوان نماینده اصلی خود برای مصاحبه صبحگاهی رادیو و تلویزیون نفرستاده است – و این کار را فقط یک بار در دو ماه گذشته انجام داده است.

جانسون پیش از این متهم به نظارت بر یک دولت “فوق العاده بی ادب” شده بود ، با وزرا و دستیارانی که تقریباً فقط به مردان وابسته است – که به گفته منتقدان می تواند چشم انداز تصمیمات سیاسی را تحت تأثیر قرار دهد. از 20 وزیر کابینه جانسون ، 15 وزیر مرد هستند.

بررسی لیستی از کنفرانس های مطبوعاتی ویروس کرونا در خیابان داونینگ نشان داد که وزیر کشور پریتی پاتل آخرین وزیر زن در 22 مه است. جلسات توجیهی تقریباً هر روز در روزهای هفته تا تابستان برگزار می شد و پس از آن متناوب تر می شدند.

در حالی که جانسون و وزیر بهداشت مت هانكوك بسیاری از جلسات توجیهی اخیر را انجام داده اند ، زیرا به نظر می رسد پاتل از هفت وزیر مرد دیگر نیز استفاده كرده است ، از جمله رئیس دانشگاه ریشی ساناك و وزیر فرهنگ اولیور داودن.

داونینگ استریت همچنین وزیری را منصوب می کند که تقریباً در هر روز هفته به جز شنبه ها با حضور در صبح در رادیو و تلویزیون سر و کار دارد.

تجزیه و تحلیل سخنرانی های اخیر نشان می دهد که در 11 نوامبر ، آخرین وزیر زن برای این منظور توسط میشل دانلان ، وزیر ارشد آموزش و پرورش ، از شماره 10 استفاده شد. پیش از این ، زن قبلی ترزا کوفی ، وزیر کار و بازنشستگی در 14 اکتبر بود.

کارولین ناکس ، وزیر سابق محافظه کار و رئیس کمیته زنان و برابری ، گفت که خیابان داونینگ “وقتی صحبت از وزیران زن است که پیام های خود را ارسال می کنند ، یک نقطه کور دارد.”

ناکس به گاردین گفت: “صرف نظر از سوال ، اولین جایی که باید به آن پرداخته همیشه وزیر مرد است. من نمی دانم چرا این مسئله وجود دارد – وزیران بسیار شایسته زیادی وجود دارند ، اما تیم رسانه یا وجود آنها را فراموش می کند یا فقط ترجیح می دهد از مردان استفاده کند.” .

مارشا دی کوردووا ، دبیر کارگر در امور زنان و برابری ، گفت: “آنچه واقعاً نگران کننده نبودن یک وزیر زن برای پاسخ دادن به دولت به پاسخ کوید است ، این است که او در جدول تصمیم گیری دولت عدم تنوع را نشان می دهد. جای تعجب نیست که دولت توجه کمی به تأثیر کوید بر زنان داشته است. “

ورا هابهاوس ، نماینده حزب لیب دم ، که در مجموعه احزاب وی شامل زنان و برابری است ، گفت: کمبود آرا female زنان “به نظر مضحک می رسد”.

وی گفت: “با توجه به بی کفایتی این دولت مردسالار و سردرگمی ای که آنها در اثر گزارش های آشفته در سراسر همه گیر ایجاد کرده اند ، شاید این زنان بیشتر به نفع زنانی باشند که تصمیم می گیرند و با مردم ارتباط برقرار می کنند.

“ما به صداهای مختلف در پارلمان و دولت احتیاج داریم تا همه بخش های جوامع ما نیز نمایندگی و شنیده شوند. تنوع منجر به راه حل های بهتر و دموکراسی بهتر می شود. “

آلگرو استراتون ، سخنگوی نخست وزیر ، این عقیده را که عدم وجود وزرای زن در کنفرانس های مطبوعاتی و مصاحبه های رسانه ای به معنای اعتماد جانسون به آنها نیست ، رد کرد. وی گفت: “او واقعاً به زنان تیمش اعتماد دارد. من این محاسبه را نمی دانستم و آن را می گیرم و در مورد آن با نخست وزیر صحبت می کنم. “

واضح است که دوشنبه دوشنبه پاتل برای مصاحبه در رسانه ها صف بسته است.

[ad_2]