Brexit: جانسون برای ملاقات حضوری با فون در لاین به بروکسل سفر می کند Brexit

[ad_1]

بوریس جانسون برای اجلاس شخصی با رئیس کمیسیون اروپا ، اورسولا فون در لاین ، به بروکسل سفر می کند و تلاش می کند مانع 11 ساعته روند Brexit را پشت سر بگذارد.

رهبران دو کشور پس از یک تماس تلفنی که بیش از یک ساعت به طول انجامید ، در بیانیه مشترکی گفتند ، جلسه طولانی منتظر بحران در روزهای آینده برگزار خواهد شد و امید به توافق در مورد یک معامله تجاری و امن را حفظ کرد. منابع هر دو طرف مشخص کردند که تاریخ های محتمل چهارشنبه یا پنجشنبه بوده است.

هم داخلی های اتحادیه اروپا و هم انگلیس می گویند اطمینان حاصل نمی شود که در جلسه رهبران یک توافق تجاری و امنیتی تاریخی تأمین شود.

یک منبع دولتی انگلیس گفت: “اکنون مذاکرات در همان وضعیت روز جمعه است.” “ما پیشرفت چشمگیری نداشته ایم. البته اکنون باید از نظر سیاسی ادامه یابد. اگرچه ما این روند را بسته نمی دانیم ، اما همه چیز بسیار پیچیده به نظر می رسد و احتمال اینکه ما به آنجا نرسیم وجود دارد. “

یک دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا افزود: “ما برای آنها شمع روشن خواهیم کرد.”

بیانیه مشترک جانسون و فون در لاین ساعاتی پس از آن اعلام شد که انگلیس اعلام کرد در صورت توافق ، مفاد اصلی لایحه بازار داخلی را که ناقض قوانین بین المللی است ، لغو می کند و به انگلیس اجازه می دهد تا به طور یک جانبه قسمتهایی از توافق نامه خروج از برجام را بازنویسی کند. این حرکت به عنوان یک شاخه زیتون در اتحادیه اروپا مشاهده شد.

اکنون از اتمام دوره گذار Brexit ، زمانی که انگلیس از بازار واحد و اتحادیه گمرکی با یا بدون توافق خارج شد ، چیزی بیش از سه هفته می گذرد. با وجود نه ماه مذاکره ، مذاکره کنندگان اصلی هنوز قادر به یافتن نقاط مشترک در مورد فشرده ترین موضوعات نیستند.

وزیر امور خارجه ایرلند سیمون کوینی گفت که رویکرد موفقیت آمیز به این اجلاس مستلزم تغییر اساسی در رویکرد انگلیس است. وی گفت: “دو روز آینده باید بسیار متفاوت از دو روز گذشته باشد.” “مسلماً در بروکسل به جای معاملات مورد نیاز برای دستیابی به توافق ، روند تغییر به سمت برنامه ریزی های احتمالی پیش می رود. ما نمی خواهیم که برود. “

نخست وزیر در طی گفتگو با فون در لاین ، مشکلات خود را در مورد الزامات اتحادیه اروپا در زمینه های مختلف از ماهیگیری تا مفاد مربوط به رقابت عادلانه بیان کرد. پس از بیش از یک ساعت ، از او خواسته شد تا کمی استراحت کند تا با دستیاران خود ، از جمله دیوید موروز ، مذاکره کننده ارشد ، تأیید کند که زمینه های کافی برای سفر به بروکسل وجود دارد.

منابع در اتحادیه اروپا گفتند که او نیازی به تماس مجدد فون در لاین برای بار دوم برای بحث در مورد یک طرح جایگزین ندارد ، زیرا خیابان داونینگ با بیانیه ای در مورد اعلام اجلاس موافق است.

رهبران گفتند: “ما توافق كردیم كه به دلیل اختلاف نظرهای مهم دیگر در سه موضوع اصلی: شرایط برابر ، حاكمیت و شیلات ، هیچ شرطی برای نهایی كردن توافق وجود ندارد.” “ما از مذاکره کنندگان اصلی و تیم آنها خواسته ایم که نمای کلی از اختلافات باقی مانده را آماده کنند ، که در یک نشست فیزیکی در روزهای آینده در بروکسل مورد بحث قرار خواهد گرفت.”

در اوایل روز ، میشل بارنیه ، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا به اعضای پارلمان اروپا گفت که مذاکرات “نزدیک به فینال” در حال انجام است ، و هشدار داد که پس از چهارشنبه ادامه نخواهد یافت.

هر دو طرف برای تصویب هر توافقی به زمان نیاز دارند. داونینگ استریت گفت که روز چهارشنبه در مورد قانون جدید رأی گیری خواهد کرد که توافق خروج را لغو می کند – پتانسیلی که می تواند توافق را مختل کند.

اگر رهبران اتحادیه اروپا بتوانند توافق نامه ای امضا کنند یا آمادگی لازم را برای حل توافق نامه ها ، از جمله قانون موقت برای نگه داشتن هوا در هواپیما فراهم کنند ، روز پنجشنبه دیدار می کنند.

یک دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت: “نتیجه هنوز نامشخص است ، اما هنوز هم می تواند به دو طریق پیش رود. اتحادیه اروپا آماده است تا برای توافق در مورد یک توافق عادلانه ، پایدار و متعادل برای شهروندان اتحادیه اروپا و انگلیس ، مسافت بیشتری را طی کند. انگلیس باید بین چنین نتیجه یا نتیجه مثبتی یکی را انتخاب کند. عدم هماهنگی ”.

سازگاری شرایط دسترسی اتحادیه اروپا به آبهای ماهیگیری انگلیس ، مقرراتی که رقابت عادلانه را تضمین می کند و سیستم حل اختلاف در صورت نقض پیمان ، همچنان دشوار است.

به گفته گاردین ، ​​پیشرفت قبلی در زمینه دسترسی ناوگان اتحادیه اروپا به آبهای ماهیگیری انگلیس ، اواخر یکشنبه شب هنگامی که تصور می شود موروز خواسته های جدیدی در مورد مالکیت کشتی ها در دریاهای انگلیس مطرح کرده بود ، لغو شد. منابع در بروکسل گفتند ، طبق این پیشنهادها ، شناورهای متعلق به اکثریت مجاز به حرکت در زیر پرچم انگلیس نیستند.

در حال حاضر ، کشتی ها فقط به “ارتباط اقتصادی” با انگلیس نیاز دارند ، مانند بیش از نیمی از صیدهای خود در بنادر انگلیس یا بیشتر خدمه انگلیس. بر اساس مطالعه BBC منتشر شده در سال جاری ، شرکت های مستقر در ایسلند ، اسپانیا و هلند 55 درصد از سهمیه ماهیگیری خود را در سال 2019 در انگلیس به دست آوردند.

یک دیپلمات اتحادیه اروپا گفت: “این واقعا مشکلات زیادی ایجاد کرد. این مقاله اواخر یکشنبه شب تحویل داده شد. این جدی است.”

بارنیه گفت که اختلاف نظرها درباره تعداد سهمیه ماهیگیری و قصد انگلیس برای جلوگیری از دسترسی به منطقه شش تا 12 مایلی ، دریاهایی که نیروی دریایی فرانسه و بلژیک برای قرن ها در آن ماهیگیری کرده اند ، همچنان وجود دارد. وی گفت: “این یک نگرانی در این مرحله از مذاکرات است.”

با توجه به اصطلاحات به اصطلاح نسبتاً برابر در این پیمان ، بارنیه خاطرنشان كرد كه مسئله “عدم قهقرایی” بودن استانداردهای فعلی به خوبی پیشرفت كرده است ، اما تاكنون هیچ مورد مشترکی در مورد “احتیاط” اتحادیه اروپا یافت نشده است.

این ماده یک سطح پایه از حداقل استانداردهای زیست محیطی ، اجتماعی و کار را فراهم می کند که با گذشت زمان از هر دو طرف افزایش می یابد. دیپلمات های اتحادیه اروپا گفتند که این موضوع به سرعت به بزرگترین مانع در برابر توافق ها تبدیل شد.

بارنیه به سفیران گفت که خوش بین است که اگر هر یک از طرفین شرایط معامله را نقض کند ، توافقنامه حل اختلاف به اجرا در خواهد آمد.

داونینگ استریت هنوز با مقرراتی که به یک طرف اجازه می دهد معامله را متوقف کند ، معروف به “مقررات تعلیق متقابل” موافقت نکرده است ، اما بارنیه گفت که از یافتن راه حل اطمینان دارد.

این اتفاق زمانی رخ داد که نمایندگان پارلمان توری از گروه تأثیرگذار تحقیقات اروپا (ERG) گفتند که متن هر توافق با اتحادیه اروپا را به دقت مطالعه می کنند. ایان دانکن اسمیت ، رهبر پیشین حزب ، در جریان یک بحث اضطراری در مورد قانون کلی مذاکره ، به نمایندگان مجلس گفت که “مردم انگلیس به یک سری از رویدادهای هماهنگ رای دادند”.

پیتر استخوان ، پیشکسوت Brexiter اظهار داشت که اطمینان دارد جانسون قراردادی را بازگرداند که “کنترل قوانین ، مرزها و تجارت ما را پس می گیرد” و افزود: “من مطمئن هستم که او به این اصل خیانت نخواهد کرد.”

نگرانی های خاصی در مورد حقوق حزب نیز در رابطه با “مفاد” بیان شده است ، اما ERG احتمالاً مشاوره حقوقی می کند و معاهده را دقیقاً بررسی می کند تا مطمئن شود این عمل آزادی عمل انگلیس را نقض می کند. یک هسته مستحکم از دو تا سه دهم شورشی مایل به مخالفت با معامله در چنین شرایطی هستند ، که برای نخست وزیری که از ERG پشتیبانی دریافت می کند اما برای تصویب قرارداد کشنده نیست ، شرم آور خواهد بود.

[ad_2]