737 مکس بوئینگ دوباره پرواز می کند: اما برای پیاده کردن او از زمین ، سفارشات لازم است بوئینگ

[ad_1]

Fفجایع شرکتی به قدری بزرگ است که از فضا قابل مشاهده است. بوئینگ 737 مکس این برش را با تصاویر ماهواره ای نشان داد که هواپیماهای ردیفی پس از ردیف پس از دو سانحه مرگبار که منجر به کشته شدن 346 نفر شد ، زمین گیر شدند.

اکنون بهبود به طور جدی آغاز می شود ، به زودی توسط قانون تصویب می شود و پروازهای تجاری دوباره شروع می شود. ماه گذشته ، اداره هواپیمایی فدرال ایالات متحده پرواز 737 Max را دوباره تصویب کرد و آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا (آسان) ، دومین تنظیم کننده کلیدی جهانی ، سه شنبه را مهلت مشکلات و اعتراض ها قرار داد. چراغ سبز می دهد.

این بلایا به یک فاجعه انسانی تبدیل شده و صدها خانواده را همچنان غمگین و در بعضی موارد هنوز عصبانی کرده است. با این حال ، بوئینگ و سازمان تنظیم مقررات ایالات متحده ابراز اطمینان کرده اند که هواپیما پس از بازرسی های بی سابقه در حال حاضر ایمن است. و از تاریخ سقوط هواپیما ، شواهد اندکی در مورد تداخل بسیاری از مسافران در پرواز وجود دارد.

با این حال ، تولید مجدد 737 مکس همچنان یک نکته اساسی برای بوئینگ در بحرانی است که هزینه آن بیش از 20 میلیارد دلار (14.7 میلیارد پوند) و هزینه اصلی آن است. در زمانی که همه گیرها بیشترین کاهش در سفرهای هوایی تجاری را داشته اند ، بوئینگ توانایی پرداخت مشکلات بیشتر با هواپیماهای پرفروش را ندارد.

بحران دوقلو ، بوئینگ را مجبور به قطع شغل کرده است: 30،000 از 160،000 کارگر انتظار دارند تا پایان سال آینده کاهش یابد ، اما برای جلوگیری از حوادث بعدی میلیون ها نفر هزینه می شود. وی قصد دارد 160 مربی پردرآمد برای کمک به خلبانان در سیستم های جدید و نظارت شبانه روزی پرواز استخدام کند.

اولین مسافرانی که برای 737 مکس مجدد در ایالات متحده هزینه می کنند (شرکت هواپیمایی برزیل Gol اولین پرواز تجاری خود را در 9 دسامبر انجام داد) در تاریخ 29 دسامبر از فرودگاه میامی به لاگاردیا نیویورک عزیمت می کنند. خطوط هوایی آمریكا تا 4 ژانویه روزانه یك پرواز برگشت در این مسیر انجام می دهد ، قبل از آنكه به تدریج پرواز بیشتری انجام دهد.

مایکل اولری از Ryanair ، که قبلاً 210 هواپیمای 737 Max سفارش داده است.
مایکل اولری از Ryanair ، که قبلاً 210 هواپیمای 737 Max سفارش داده است. عکس: مارکو دو سوارت / EPA

در اروپا ، به جز چرخش شوک از Isa ، اولین پروازها در برخی از زمان های سال جدید انجام می شوند. در انگلیس و ایرلند ، رایان ایر اولین نفری است که دریافت می کند. ناو بودجه ایرلندی پس از افزودن 75 فروند دیگر در این ماه ، 210 فروند هواپیمای 737 مکس را سفارش داده است.

مایکل اولری ، مدیر عامل شرکت رایانیر ، در مورد هواپیمای جدید “افسانه” خود در این ماه صحبت کرد. به راحتی می توان تصور کرد که تاجر گزینش هنگام مذاکره بر اساس آنچه داخلی ها تخمین زده اند آخرین قیمت آخرین سفارش باشد ، به طور خصوصی از کلمات انتخابی استفاده می کند (با قیمت های ذکر شده 9 میلیارد دلار یا 6.7 میلیارد دلار هزینه این معامله). پوند استرلینگ). احتمالاً هنگامي كه ويلي والش ، شريك پيروز اولرين و سپس رييس مالك IAG بريتانياي هوائي ، نامه اي براي سفارش 200 هواپيما را در جولاي 2019 امضا كرد ، اندكي پس از اولين قرار گرفتن 737 مك ، در مورد مبادلات مشابه شنيده شد.

اینکه آیا IAG این سفارش را تأیید می کند یا خیر ، یک سوال آشکار است: اکنون بزرگترین مشکل بوئینگ بازگشت کمتر هواپیماهای موجود به هوا و ترغیب قربانیان شرکت های هواپیمایی در بیماری همه گیر است که به آنها پول کافی بدهند تا هواپیماهای جدید بتوانند سود کسب کنند.

با این حال زمان همه گیری برای بوئینگ نیز یک اتفاق عجیب است: گرچه در بزرگترین بحران خود موقعیت های زیادی را از دست داد ، اما برای رقبای تحت هدایت ایرباس ، قهرمان هوافضا اروپا ، راهی مشخص برای تسریع در اختیار قرار نگرفته است. خیلی جلوتر

[ad_2]