حمله تروریستی دلپذیر: پلیس فرانسه سه نفر دیگر را دستگیر کرد اخبار جهان

[ad_1]

پلیس فرانسه که در حال تحقیق در مورد حمله تروریستی در نیس بود ، سه نفر دیگر را دستگیر کرد و شش نفر را برای بازجویی در آورد.

یک جوان 29 ساله از تونس روز شنبه در گراسه دستگیر شد. بعداً دو مرد دیگر ، 63 و 25 ساله ، از همان آدرس برای بازجویی منتقل شدند. آنها به دو مرد 33 و 35 ساله که روز شنبه به آنجا منتقل شدند پیوستند و این مرد 47 ساله هنوز از روز پنجشنبه در بازداشت است.

پلیس می گوید ، اطلاعات دو تلفن از مهاجم ادعایی “براهیم آویسائوی” و تصاویر نظارت تصویری نشان می دهد که او اواخر روز سه شنبه ، 27 اکتبر با قطار از رم ، 24-48 ساعت قبل از حمله صبح روز پنجشنبه به نیس رسیده است.

روز چهارشنبه ، او در نزدیكی باسیلیكا فیلمبرداری شد و عصر با خانواده ای كه در نزدیكی Sfax در تونس زندگی می كنند تماس گرفت و گفت كه او در فرانسه است و تقریباً می خوابد.

در ساعت 8:29 صبح پنجشنبه ، وی وارد کلیسای Notre Dame de Assimption شد و متهم به تعرض شد که در آن نادین شیطان 60 ساله ایماندار و وینسنت لوکز 55 ساله ، مسیحی مذهبی کشته شدند و سیمون بارت سیلوا 44 ساله کشته شد. صدمات. سیلوا موفق شد از باسیلیکا فرار کند و در رستوران مجاور که درگذشت سقوط کرد.

علاوه بر چاقوی بزرگی که ظاهراً اویساوی سه نفر را کشته ، دو کات و یک قران دیگر نیز در کوله پشتی خود داشت. وی چندین بار مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفته است که وی همچنان در بیمارستان منتظر استعلام وی است و در حال بهبودی از “جراحات جدی” است.

خواندن مطالب جدید
اتریش آماده است تا تحت فشار قرار گیرد تا خطر ممنوعیت اسکی توسط کوید را تحت فشار قرار دهد اخبار جهان

محققان فرانسوی با همتایان خود در ایتالیا و تونس کار می کنند. شناخته شده است که Auisaui از تونس به Lampedusa در ایتالیا عبور کرد ، در 20 سپتامبر وارد شد ، و یک ماه را در قرنطینه Covid-19 گذراند. او در تاریخ 9 اکتبر در باری در جنوب ایتالیا بود ، اما پس از اینکه از پناهندگی محروم شد ، اویسائی ناپدید شد.

روز یکشنبه ، توسین ، روز مقدسین ، پس از اعلامیه های امنیتی به بالاترین سطح ، کلیساها در سراسر فرانسه تحت حفاظت بیشتری قرار گرفتند.

عصر یکشنبه در کلیسای نوتردام قرار بود شهردار نیس مسیحی استروزی شرکت کند.

در تعدادی از شهرها ، از جمله بلویز و تولوز ، مسلمانان به احترام قربانیان حمله هفته گذشته در مراسم مقدس شرکت کردند.

لاهواری سیالی ، یکی از امامان در تولوز ، گفت که آنها همچنین می خواهند “جهاد را رد کنند”.

“این افراد روحیه و ذهن ندارند و می خواهند تفسیر دیگری ارائه دهند [of the Qur’an] که ما قاطعانه آن را رد می کنیم. ما به کسی اجازه ندادیم و به کسی وکالت ندادیم که از طرف ما صحبت کند. به نام کدام فلسفه ، شما با چه معنویتی آمده اید که جان انسانهای بی گناه را بکشید؟ “سیالی به خبرگزاری فرانسه گفت.

پس از حمله روز پنجشنبه ، گروهی از جوانان مسلمان در لودز در هراول در غرب مونپلیه حضور یافتند تا به طور نمادین از کلیسای جامع محلی خود ، سنت فولکران دفاع کنند و گفتند که آنها از مارک تجاری و “توهین در شبکه های اجتماعی” خسته شده اند.

خواندن مطالب جدید
طرز پخت پای ماهی - دستور العمل | غذا

“ما فرانسوی هستیم ، در لودز ، جایی که جوامع مختلف با هم زندگی می کنند ، به دنیا آمدیم و بزرگ شدیم. در اینجا یک کلیسای جامع و یک مسجد وجود دارد و هیچ وقت هیچ مشکلی بین مذاهب وجود ندارد. ”

روز یکشنبه ، جرالد دارمانین ، وزیر کشور فرانسه گفت که آویسائو “به وضوح وارد شده است [to France] کشتن “. وی گفت: “او فقط چند ساعت در قلمرو ملی ما حضور داشت. او به وضوح برای کشتن آمده است. در غیر این صورت چگونه توضیح می دهید که او تازه وارد شده و چند چاقو داشته است؟ “دارمانین به روزنامه La Voix du Nord گفت.

“مطمئناً ، دادستان مبارزه با تروریسم باید تعیین کند که چگونه پروژه ترور وی برنامه ریزی شده است ، اما او به وضوح به نتیجه نرسید [asylum] کاغذ ، “وزیر اضافه کرد. وی گفت فرانسه “صدها پلیس اضافی” را به مرز ایتالیا اعزام کرده است ، اما افزود: برخلاف راست افراطی ، من نمی خواهم در هر خارجی یک تروریست ببینم.

حملات اخیر در فرانسه منجر به مواردی از تخریب مساجد در فرانسه شده است. در تعطیلات آخر هفته ، دو نفر دستگیر شدند که خود را در حال پاشیدن نقاشی دیواری بر روی مسجدی در Panitina در Saint-Denis بودند ، که به دلیل پخش فیلم انتقاد از دوره ساموئل پتی برای شش ماه بسته بود که در آن وی کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) را به دانشجویان نشان می داد .

در روآن ، چهار مسجد پس از حمله در نیس پیام های تهدیدآمیز دریافت کردند. در جنوب جنوب درم ، نمازخانه مسلمانان با صلیب مشخص شده بود.

خواندن مطالب جدید
سهام انگلیس به دلیل انتظارات نشانه های بازسازی مرز با فرانسه - تجارت زنده | کسب و کار

[ad_2]