ESA با اولین فضاپیمای قابل استفاده مجدد خود قرارداد بسته است آژانس فضایی اروپا


تآژانس فضایی اروپا (ESA) برای اولین سیستم حمل و نقل فضایی قابل استفاده مجدد قرارداد منعقد کرده است. این آزمایشگاه با نام Space Rider شناخته می شود ، آزمایشگاهی رباتیک به اندازه یک جفت مینی ون هشت نفره است.

ESA دو قرارداد امضا کرده است. اولین – برای تحویل فضاپیما توسط پیمانکاران مشترک: Thales Alenia Space Italy و Avio. بخش دوم تحویل بخش زمینی (زیرساخت های مورد نیاز برای راه اندازی و بهره برداری از Space Rider) توسط پیمانکاران ایتالیایی – Telespazio و Altec را شامل می شود. Space Rider که برای پرتاب با موشک ESA Vega-C از کورو ، گویان فرانسه طراحی شده است ، حدود دو ماه در مدار خواهد ماند. در محفظه بار 1200 لیتری خود ، حداکثر 800 کیلوگرم آزمایش و نمایش فناوری انجام می دهد.

پس از پرواز ، به زمین فرود می آید و در باند فرودگاه کورو یا سانتا ماریا در آزور فرود می آید. سپس آزمایش ها تخلیه و تحلیل می شوند و خود فضاپیما برای پرواز دیگری آماده می شود. انتظار می رود آزمایش های دارویی ، پزشکی و بیولوژیکی گزینه های اصلی حمل بار باشد. Space Rider در نشست کشورهای عضو Space19 + 22 ESA در نوامبر 2019 تأیید شد. اولین پرتاب آن در سال 2023 پیش بینی می شود.

خواندن مطالب جدید
"عدالت کجاست؟" کهنه سربازان ارتش فیجی انگلیس برای زندگی در انگلستان می جنگند اخبار جهان