ESA با اولین فضاپیمای قابل استفاده مجدد خود قرارداد بسته است آژانس فضایی اروپا

[ad_1]

تآژانس فضایی اروپا (ESA) برای اولین سیستم حمل و نقل فضایی قابل استفاده مجدد قرارداد منعقد کرده است. این آزمایشگاه با نام Space Rider شناخته می شود ، آزمایشگاهی رباتیک به اندازه یک جفت مینی ون هشت نفره است.

ESA دو قرارداد امضا کرده است. اولین – برای تحویل فضاپیما توسط پیمانکاران مشترک: Thales Alenia Space Italy و Avio. بخش دوم تحویل بخش زمینی (زیرساخت های مورد نیاز برای راه اندازی و بهره برداری از Space Rider) توسط پیمانکاران ایتالیایی – Telespazio و Altec را شامل می شود. Space Rider که برای پرتاب با موشک ESA Vega-C از کورو ، گویان فرانسه طراحی شده است ، حدود دو ماه در مدار خواهد ماند. در محفظه بار 1200 لیتری خود ، حداکثر 800 کیلوگرم آزمایش و نمایش فناوری انجام می دهد.

پس از پرواز ، به زمین فرود می آید و در باند فرودگاه کورو یا سانتا ماریا در آزور فرود می آید. سپس آزمایش ها تخلیه و تحلیل می شوند و خود فضاپیما برای پرواز دیگری آماده می شود. انتظار می رود آزمایش های دارویی ، پزشکی و بیولوژیکی گزینه های اصلی حمل بار باشد. Space Rider در نشست کشورهای عضو Space19 + 22 ESA در نوامبر 2019 تأیید شد. اولین پرتاب آن در سال 2023 پیش بینی می شود.

[ad_2]